Podnóżek plastikowy

Podnóżek plastikowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Podnóżek plastikowy-poradnik Westwing

Podnóżek wymyślono już w Starożytności, jako podstawka dla władcy, którego stopy nie powinny dotykać ziemi. Wówczas do ozdoby tego mebla używano materiałów najwyższej jakości, a wśród nich były także kamienie szlachetne. Później znaczenie podnóżka się zmieniło i stał się on niewielkim meblem ustawianym przy fotelach lub krzesłach z wysokim siedziskiem. Miał on za zadanie izolować stopy od zimnej podłogi. Dziś ten przedmiot ma także kilka innych zastosowań. Może służyć jako ergonomiczny podest dla stóp lub jako stopień dla małych dzieci. Wśród wielu rodzajów, dużą popularnością cieszy się podnóżek plastikowy, który może przydać się w wielu sytuacjach.

Podnóżek plastikowy pod biurko

Każdy, kto spędza długie godziny siedząc przy biurku, wie jak ważne jest utrzymanie prawidłowej pozycji. Dzięki temu można uniknąć bóli, a nawet chorób kręgosłupa. Jednym z najważniejszych zasad prawidłowego siedzenia jest utrzymanie nóg zgiętych w kolanach pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Dlatego warto zaopatrzyć się w niedrogi, lecz pomocny podnóżek plastikowy pod biurko, który pomoże utrzymać prawidłowe położenie nóg. Kupując go, należy sprawdzić, czy jego konstrukcja jest wytrzymała, co sprawi, że podnóżek posłuży długo. Najlepiej, żeby miejsce do trzymania stóp pokrywał antypoślizgowy materiał, dający stabilną podporę. Jednak najważniejsze jest, żeby miał on regulowaną wysokość i kąt pochylenia, dzięki temu będzie uniwersalny i z łatwością będzie można go dopasować do wzrostu każdego użytkownika. Na koniec, można wybrać dowolny wzór i kolor (najpopularniejsze to czarny i szary, jednak można znaleźć modele w wesołych, mocnych barwach).

Firmy produkujące meble i akcesoria biurowe proponują także nowoczesne podnóżki, które jeszcze bardziej zwiększają komfort pracy. Przykładem może być podnóżek plastikowy z funkcją masażera lub podnóżek plastikowy ogrzewający lub chłodzący stopy.

Podnóżek plastikowy do ogrodu

Meble ogrodowe z plastiku już jakiś czas temu straciły swój mało elegancki wygląd i dziś z tego materiału tworzy się prawdziwe designerskie cuda. Jednak warto pamiętać, że meble na zewnątrz oprócz schludnego wyglądu, powinny przede wszystkim dawać komfort użytkownikom. Dlatego do ogrodowego fotela, warto dokupić podnóżek plastikowy. Dzięki niemu mebel do siedzenia zmieni się w wygodną leżankę stworzoną do relaksu. Podnóżek plastikowy natomiast będzie służył przez długie lata, gdyż nie straszna mu wilgoć i inne kaprysy pogody. Na sklepowych półkach bez trudu można znaleźć model, który trafi nawet w najbardziej wymagające gusta.

Podnóżek plastikowy dla dzieci

Podnóżek plastikowy to także przedmiot, który jest niezbędny w każdym domu, w którym mieszkają małe dzieci. Przydaje się wszędzie tam, gdzie maluszkom brakuje paru centymetrów wzrostu. Może być stopniem stawianym obok umywalki – dzięki niemu dziecko może samodzielnie umyć ręce. Podnóżek plastikowy dla najmłodszych sprawdzi się również w kuchni, przy szafkach, kiedy maluch garnie się do pomocy przy przygotowaniu posiłku. Wybierając ten przedmiot należy zwrócić uwagę na jego wysokość i dopasować ją do wzrostu dziecka. Do wyboru są podnóżki jednostopniowe (niższe) lub dwustopniowe (wyższe). Podnóżek plastikowy dla dziecka powinien być także stabilny i trwały, dlatego przed zakupem dobrze jest sprawdzić, czy nie jest zbyt giętki. Dobrze jest także zwrócić uwagę, czy powierzchnia na której staje dziecko nie jest śliska (najczęściej te miejsca są pokryte gumowymi wypustkami). Podnóżek plastikowy powinien także podobać się samym zainteresowanym, którzy mogą wybierać spośród modeli w przeróżnych kolorach, pokrytych wzorami przedstawiającymi zwierzątka lub postaci z kreskówek.

Podnóżek plastikowy może przyjmować różne kształty i formy, jednak zawsze jego nadrzędnym zadaniem jest ułatwienie życia. Warto mieć ten przedmiot!