Poduszka pod nogi

Poduszka pod nogi

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszka pod nogi-poradnik Westwing

Zdrowy styl życia polega nie tylko na zdrowym odżywianiu się i uprawianiu sportu, lecz również na tym, by odpowiednio dbać o swoje ciało nawet wtedy, gdy się o tym kompletnie nie myśli. Sposób poruszania się (chodzenie, siedzenie, stanie, itd.) ma olbrzymi wpływ na funkcjonowanie całości psychomotorycznej, jaką jest człowiek. Te zwykłe czynności są tak oczywiste, że często po prostu zapomina się o ich wpływie na komfort życia. Podobnie jest ze snem. Niezwykle ważne jest, ile godzin na dobę, w jakich warunkach oraz w jakiej pozycji wypoczywa dana osoba – będzie to bezpośrednio wpływać na jej samopoczucie i witalność w ciągu dnia.

Działania zmierzające w stronę podniesienia jakości i komfortu snu doprowadziły do popularyzacji specjalnego rodzaju poduszek ortopedycznych, jakimi są profilowane poduszki termoelastyczne pod głowę, pod plecy i pod nogi. Aby w miarę możliwości zapewnić sobie optymalne warunki do prawidłowego snu, coraz więcej osób decyduje się na zakup właśnie tego typu poduszek. Mimo iż ceny poduszek specjalistycznych są wyższe od cen tradycyjnych poduszek, warto rozważyć ten zakup – może okazać się trafioną w dziesiątkę inwestycją w zdrowie.

Poduszka pod nogi z pianki memory foam

Poduszka pod nogi ma kształt profilowanego klina, dzięki czemu zapewnia idealne podparcie dla nóg, a tym samym wpływa na anatomiczne ułożenie całej sylwetki. Poduszki pod nogi występują w wielu wariantach: od prostych klinów ze zwykłej syntetycznej pianki po poduszki wykonane ze sprężystej pianki memory foam, czyli takiej, która zmienia kształt pod wpływem temperatury i wagi ciała. Bardziej zaawansowane technologicznie poduszki pod nogi dają również możliwość regulowania wysokości klina, co sprawia, że poduszka wprost idealnie odpowiada indywidualnym potrzebom użytkowniczki i użytkownika. Poduszki pod nogi występują najczęściej w wariancie dla osób do 165 cm wzrostu i powyżej 165 cm wzrostu. Przy zakupie poduszki pod nogi warto zwrócić uwagę, czy producent proponuje w komplecie również poszewkę. Jeśli nie, warto ją dokupić, gdyż znakomicie ułatwia to zachowanie poduszki w czystości.

Nadmuchiwana poduszka pod nogi – zawsze obecna, nawet w podróży

Nadmuchiwana poduszka pod nogi to idealny wariant poduszki-klina dla osób, które sporo podróżują, a chcą sobie zapewnić komfort snu w każdych okolicznościach. To również znakomite rozwiązanie dla tych, którzy czują potrzebę skorzystania z podpórki pod nogi tylko raz na jakiś czas. Wreszcie, nadmuchiwana poduszka pod nogi może służyć osobom, które potrzebują jej pomocy w konkretnie wyznaczonym okresie, na przykład podczas rehabilitacji.

Poduszka pod nogi – ulga i wygoda

Poduszka pod nogi pomaga zachować prawidłową pozycję zarówno w czasie leżenia na plecach, jak i na boku. Lekkie uniesienie nóg w pozycji leżącej wpływa na poprawę krążenia krwi oraz przynosi ulgę poprzez odciążenie dolnego odcinka kręgosłupa. Zalecana jest wszystkim osobom ceniącym sobie zdrowie i wygodę, ze szczególnym uwzględnieniem osób skarżących się na bóle i obrzęki nóg, dolegliwości kręgosłupa, przeciążenia i skurcze mięśni. Poduszki pod nogi to także znakomite rozwiązanie dla kobiet w ciąży, szczególnie narażonych na puchnięcie nóg.