Poduszka rogal

Poduszka rogal

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszka rogal-poradnik Westwing

Poduszki są znane od setek lat. Służą nie tylko jako podpora głowy podczas snu. Poduszki to także popularne dekoracje, które mogą nadać nowe życie sofie lub fotelowi. Nowością są wszelkiego rodzaju poduszki o specjalistycznej funkcji. Przykładem może być poduszka rogal, która, w zależności od rodzaju, przyda się w długiej podróży, umili sen kobietom w ciąży lub ułatwi karmienie maluszków. Jak stosować i jak wybrać poduszkę w kształcie rogala? Oto kilka wskazówek.  

Podróżna poduszka rogal

Długotrwałe siedzenie podczas podróży samochodem, samolotem lub pociągiem może spowodować dyskomfort lub bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym. Dlatego dobrym pomysłem jest zakup wyprofilowanej poduszki, którą układa się na karku. Podróżna poduszka rogal zapewnia prawidłowe ułożenie kręgów szyjnych. Na sklepowych półkach można znaleźć różne typy tych poduszek. Najpopularniejsze są modele z wypełnieniem ze styropianowych kulek. Są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, więc zmieszczą się nawet w bagażu podręcznym. Dla osób, które na co dzień borykają się z bólami w odcinku szyjnym, najlepsza będzie specjalistyczna poduszka rogal zrobiona z termoplastycznej pianki, która pod wpływem temperatury ciała doskonale dopasowuje się do kształtu karku. Tym, którym brakuje miejsca w walizce, a chcieliby zabrać ze sobą wygodne podparcie dla głowy, z pewnością spodoba się dmuchana poduszka rogal. Jest miła w dotyku, niedroga i sprawdzi się w każdej podróży.

Poduszka rogal dla kobiet w ciąży

Kobiety w ciąży często miewają problemy ze snem, gdyż ciężko znaleźć im dogodną pozycję. Przyczyną może być nie tylko duży brzuch, ale także zespół niespokojnych nóg lub inne czynniki. Lekarstwem na te dolegliwości jest specjalna poduszka rogal wyprodukowana dla pań spodziewających się potomstwa. Jej duży rozmiar, ergonomiczny kształt i niewielka waga pozwalają wygodnie się ułożyć. Pomoc przyszłym mamom to nie jedyne zadanie tej poduszki. Po porodzie, może ona służyć jako poduszka do karmienia lub jako miękka leżanka dla dzieci. Kupując ten produkt, warto sprawdzić czy poduszka rogal ma zdejmowaną poszewkę uszytą z naturalnego i trwałego materiału.

Poduszka rogal do karmienia

Poduszka rogal do karmienia wygląda podobnie jak model dla kobiet w ciąży, jednak jest od niej znacznie mniejsza. Sprawdza się podczas karmienia piersią – wówczas poduszkę kładzie się na kolanach mamy, a na niej (na boku) leży jedzący maluszek. Poduszka rogal może także być wykorzystywana podczas karmienia butelką. Wówczas kładzie się poduszkę na miękkim podłożu i w jej zaokrągleniu układa się dziecko w pozycji półsiedzącej. W jednym i drugim przypadku poduszka rogal pozwala na chwilę odpocząć rękom mamy. Wybierając ten produkt, należy się upewnić, że poduszka została wykonana z hipoalergicznych i delikatnych materiałów, które nie podrażniają skóry dzieci.

Poduszka rogal to wielofunkcyjny produkt, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podróżników, kobiet w ciąży lub młodych mam. Która poduszka jest dla Ciebie?