Poduszki antyalergiczne

Poduszki antyalergiczne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki antyalergiczne-poradnik Westwing

Poduszki mają bardzo długą historię. Ich początek sięga czasów starożytnych, gdzie jednak były zarezerwowane wyłącznie dla bogaczy. Z czasem jednak się upowszechniły, ponieważ każdy chciał zapewnić sobie lepszą jakość życia. A ponieważ przesypiamy nawet 1/3 życia, warto zadbać, by sen był maksymalnie komfortowy, by wiązał się z pełnym wypoczynkiem i relaksem. Istotną rolę odgrywa jednak nie tylko łóżko, ale również odpowiednia pościel. Poza prześcieradłem i kołdrą, warto szczególną uwagę zwrócić przede wszystkim na poduszki – to właśnie na nich opiera się kręgosłup w odcinku szyjnym.

By poduszki zapewniały zdrowy sen, należy regularnie je wymieniać. W miarę użytkowania, gromadzą się wewnątrz drobnoustroje, które pogarszają komfort życia i mogą wywoływać kłopoty zdrowotne. Dlatego lepszym rozwiązaniem są poduszki antyalergiczne. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, dzięki którym zakup tego wyrobu nie będzie stanowił żadnego problemu. A wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej produktów tego typu.

Komfortowy sen bez zakłóceń

Poduszki mają ogromny wpływ na komfort snu. Jeśli są niewygodne, po prostu ciężko jest się wyspać. Nieodpowiednio dostosowana będzie skutkować porannym napięciem mięśni oraz bolesnością karku. O nocny wypoczynek trudniej, jeśli poduszka wywołuje kichanie, swędzenie skóry czy łzawienie oczu. W takiej sytuacji tylko produkty antyalergiczne mogą pomóc. To właśnie one są wybawieniem dla wielu osób, które zmagają się z uczuleniem na pierzowe wypełnienie czy rozwijające się roztocza. Warto bowiem mieć świadomość, że w takim przypadku założenie poszewki na standardową poduszkę nie sprawi, że nagle stanie się ona antyalergiczna.

Ważne wypełnienie

Jeśli poduszka ma być antyalergiczna, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wypełnienie. Osoby uczulone na poduszki wypełnione pierzem będą reagowały kichaniem i łzawieniem – wszystko jedno czy będzie to pierze kacze, kurze czy gęsie. Jakie alternatywy warto wziąć pod uwagę?

  • Wata silikonowa – wykazuje właściwości antyalergiczne – zapobiega rozwojowi bakterii i roztoczy odpowiedzialnych za wywoływanie reakcji uczuleniowych. Produkowana z odpowiedniej jakości włókna, zachowuje swoją elastyczność. W tym przypadku udało się osiągnąć kompromis pomiędzy komfortem a antyalergicznością.
  • Kulki poliestrowe – powstają poprzez termiczne skręcenie. Taka technologia pozwala uzyskać wysoką elastyczność oraz trwałość. Zastosowana powłoka silikonowa działa antyalergicznie, zapobiegając rozwojowi pleśni, bakterii i roztoczy.

Warto zwrócić uwagę, by zastosowane do produkcji poduszek antyalergicznych wypełnienia posiadały certyfikat OEKO-TEX standard 100. Dobrze jest także sprawdzić, z jakiego materiału zrobiono poszewkę – najlepiej, jeśli będzie to bawełna.

Poduszki antyalergiczne – idealne dla dzieci

Skóra maluchów jest bardzo delikatna. Dlatego to właśnie dzieci są szczególnie wrażliwe na bakterie i roztocza. Jeśli więc w poduszce zaczną rozwijać się drobnoustroje, bardzo szybko mogą wywołać reakcję alergiczną. Dlatego przy wyborze pościeli, warto także zwrócić uwagę na poduszki. Niech będą antyalergiczne, by zapewnić pociechom zdrowy i komfortowy sen. Poszewka dziecka również powinna być wykonana z odpowiedniej tkaniny – takiej, której włókna nie wywołują uczulenia oraz która wykazuje właściwości antyroztoczowe.

Poduszki antyalergiczne to nie tylko inwestycja w wygodę podczas snu, ale i w zdrowie – wystarczy wybrać poduszkę w jednym z dostępnych rozmiarów. Najbardziej popularne to antyalergiczne jaśki 40×40 oraz poduszki 70×80. Warto więc zagwarantować sobie i najbliższym komfortowy wypoczynek.