Poduszki etno

Poduszki etno

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki etno-poradnik Westwing

Styl etno jest niczym podróż dookoła świata. Niesie ze sobą zapach świeżo zmielonej kurkumy, feerię barw meksykańskich kilimów, kruchość chińskiej porcelany. To trend dla niespokojnych dusz rozkochanych w dalekich wojażach i bajkowych, egzotycznych zakątkach. Aby w stylizacji zamieszkały nuty etno, należy przede wszystkim postawić na moc wzorzystych tkanin. W tego rodzaju wnętrzu doskonale spiszą się efektowne poduszki etno. Warto udekorować nimi sofę, fotele, a nawet podłogę. Piękne błyszczące tkaniny, oryginalne wzory i misterne ozdobniki sprawiają, że poduszki etno okażą się największymi gwiazdami każdej egzotycznej aranżacji.

Dekoracje z czterech stron świata

Poduszki etno nie mają jednoznacznej stylistyki. Trend ten czerpie inspiracje z rozmaitych kultur, dlatego można sobie pozwolić na łączenie różnorodnych deseni i kolorów. Stylistki Westwing podpowiadają, o jakie wzory na tkaninach warto się pokusić.

  • Poduszki etno i Bliski Wschód – bliskowschodnie wzory to m.in. dekoracyjne ornamenty roślinne zwane arabeską oraz uwielbiany przez dekoratorów wnętrz, Paisley. Drugi z wymienionych deseni pochodzi z Persji i przypomina kształtem charakterystyczną łezkę lub połówkę symbolu yin-yang.
  • Poduszki etno i Daleki Wschód – w estetyce japońskiej prym wiodą romantyczne kwiaty wiśni i motyw słynnego karpia koi. Wiele tu także wzorów przypominających wachlarze i urokliwe pagody. Wśród chińskich deseni natomiast, uwagę zwracają sceny rodzajowe, smoki oraz ptaki pochodzące z mitologii chińskiej – Fenghuang.
  • Poduszki etno i Afryka – w stylistyce afrykańskiej nie brakuje zdecydowanych deseni zwierzęcych. Z poduch mogą także zerkać odważne geometryczne wzory. Pasy, zygzaki, wielokąty i koła tworzą barwne i skomplikowane kompozycje. Nierzadko uzupełniają je abstrakcyjne postacie ludzi i zwierząt.
  • Poduszki etno i Ameryka Łacińska – wybuchowa mieszanka wzorów i kolorów. Zgeometryzowane kształty węży, aligatorów, ptaków czy kaktusów to scheda po Aztekach, Inkach i Majach. Poduszki etno mogą zdobić także barwne wariacje kwiatowe, a także motyw wschodzącego słońca.

Etno w pełnej krasie

Poduszki etno powinny być bardzo dekoracyjne – im więcej zdobień, tym lepiej. Mile widziane będą zatem wszelkiego rodzaju pasmanterie, aplikacje i lamówki. Mogą pysznić się na nich także chwosty czy frędzle. Poduszki etno mogą być obszyte małymi lusterkami, muszelkami lub kamieniami szlachetnymi. Wiele z nich zdobią także drobne koraliki – ceramiczne albo drewniane. I choć tego rodzaju akcesoria nie ukołyszą nikogo do snu, to zarówno domownicy, jak i goście będą nimi zachwyceni.

Poduszki etno po polsku

Wnętrza w stylu etno to nie tylko orientalne inspiracje. Nasze polskie folklorystyczne wzory mogą z powodzeniem stać się przewodnim motywem modnej aranżacji. Na rodzimych poduszkach etno powinny wówczas gościć łowickie pasy, kurpiowskie wycinanki lub barwne kaszubskie motywy floralne. Mile widziane są także serca, koguciki i ażurowe motywy gwiazd. Taka stylizacja to doskonały pomysł zarówno na co dzień, jak i od święta. Boże Narodzenie czy Wielkanoc w ludowym stylu będą jeszcze bardziej radosne i familijne.

Nieważne czy marzy Ci się wieczór z widokiem na Tadż Mahal, czy na tchnących polskością Kaszubach. Dekoracyjne poduszki etno zabiorą Cię tam, gdzie tylko zechcesz. Wystarczy wybrać ulubiony etniczny wzór, kilka dopasowanych dodatków i dać się ponieść magicznej atmosferze stylizacji!