Poduszki glamour

Poduszki glamour

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki glamour-poradnik Westwing

Styl glamour to jeden z najmodniejszych w ostatnich sezonach trendów w aranżacji wnętrz. Jest to sposób urządzania pomieszczeń, w którym łączy się przedmioty i materiały pozornie do siebie niepasujące, stawiając na przepych, luksus, bogate dekoracje oraz wszechobecny blask. Bardzo popularnym dodatkiem w stylu glamour są poduszki, pełniące zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Poduszki glamour muszą być błyszczące, ozdobne, najlepiej w kolorze fioletu, różu, srebra lub złota, często o nietypowych kształtach. Oto kilka wskazówek, na co zwracać uwagę, kupując poduszki glamour.

Glamour – blask, czar i pokusa

Trudno dokładnie przetłumaczyć słowo „glamour”. Oznacza ono czar, urok, romantyzm, ale i ekscytację oraz pokusy. W aranżacji wnętrz styl glamour nawiązuje do lat 40. i 50. w wydaniu hollywoodzkim – pełnym blasku, przepychu, widowiskowości, poszanowania dla przeszłości, ale z nutką nowoczesności. Glamour opiera się na łączeniu pozornie niepasujących do siebie materiałów, tkanin i wzorów, które cechuje jednak luksus i powab.

W stylu glamour chętnie stawia się na meble stylizowane na epokę ludwikowską – łóżka z bogatymi dekoracjami, zaokrąglone fotele, miękkie szezlongi i wytworne stoły. Dekoracje koniecznie muszą być błyszczące: pozłacane lub posrebrzane ramy do luster, kryształowe żyrandole i bogato zdobiony lampy to kwintesencja stylu glamour. Jeśli chodzi o tekstylia, na czoło wysuwają się poduszki glamour.

Poduszki glamour – z jakiego materiału?

Wybierając poduszki glamour, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby materiał, z którego są wykonane, był jak najbardziej błyszczący. Mile widziane są także wszelkiego rodzaju ozdoby z cekinów, perełek czy kryształków. Poduszka w stylu glamour ma przede wszystkim lśnić!

  • Atłas – materiał bardzo ekskluzywny i elegancki, z jednej strony matowy, zaś z drugiej – błyszczący. Atłasowe poduszki glamour są bardzo miłe w dotyku i dają wrażenie lekkiego chłodu.
  • Satyna – rodzaj bawełny o bardzo delikatnym splocie, dzięki czemu ma delikatny połysk. Poduszki glamour z satyny są bardzo lekkie, nie gniotą się i – wbrew stereotypom – nie są chłodne w dotyku.
  • Jedwab – produkty z jedwabiu to synonim luksusu i elegancji. Jest to materiał połyskliwy, miękki, lekki i bardzo przyjemny w dotyku. Co więcej, badania potwierdzają, że jedwab doskonale wpływa na kondycję skóry, hamując jej starzenie.
  • Błyszczące dzianiny – bardzo miękkie i przyjemne w dotyku, często mają złote lub srebrne elementy w postaci drobnych niteczek.

Poduszki glamour – na jaki kolor postawić?

Styl glamour opiera się na kilku naczelnych kolorach, które można ze sobą łączyć w dowolnych konfiguracjach. Oczywiście zamiast kupować niezliczone poduszki glamour w różnych barwach, można zainwestować w odpowiednie poszewki, które zakłada się na zwykłe bawełnianie poduszki.

  • Biel i czerń – poduszki glamour w tych kolorach są jednoznacznym nawiązaniem do poprzednim epok. Nowoczesności mogą im dodać ozdobne wzory z naszytych cekinów lub perełek.
  • Fiolet, róż – najlepiej w mocnych i wyrazistych odcieniach, a także, co oczywiste, z błyszczących materiałów. Intensywność tych kolorów warto przełamać kilkoma poduszkami w chłodnej bieli.
  • Srebro i złoto – wprowadzają do wnętrza klimat przepychu i luksusu. Złote lub srebrne poduszki glamour to aranżacyjna klasyka!
  • Turkus, zieleń – w butelkowych i morskich odcieniach. Są bardzo szlachetne, ale jednocześnie pełne energii i wigoru. Świetnie komponują się z kolorem złotym.

Błyszczące poduszki glamour mogą być świetnym uzupełnieniem bogatego i luksusowego wnętrza. Wystarczy tylko trochę wyobraźni i dobry pomysł!