Poduszki marynistyczne

Poduszki marynistyczne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki marynistyczne-poradnik Westwing

Morza szum, ptaków śpiew, złota plaża pośród drzew… Słowa znanej piosenki oddają tęsknotę za pięknymi chwilami spędzonymi na morskim wybrzeżu. Aby zatrzymać letnie wspomnienia na dłużej, wystarczy się otoczyć pogodnymi dodatkami, nawiązującymi do nadmorskich krajobrazów. W salonie i sypialni idealnie sprawdzają się w tej roli poduszki marynistyczne.

Miękka i sprężysta poduszka dekoracyjna ozdobiona morskim motywem pozwala się zrelaksować, przywołuje plażowy nastrój, a do tego po prostu pięknie wygląda! Zamień swój salon w kącik wypoczynkowy z nadmorskiego kurortu – zobacz, jak prezentują się poduszki marynistyczne w salonie, sypialni czy pokoju dziecka.

Poduszki marynistyczne: klasyczny styl żeglarski

Tekstylia w stylu marynarskim to nieprzemijający trend zarówno w modzie, jak i w dekoracji wnętrz. Poduszki marynistyczne równie dobrze sprawdzą się w salonie, gabinecie, sypialni i pokoju dziecka. Klasyczny żeglarski zestaw kolorystyczny – białe i granatowe pasy – nawiązuje do munduru marynarskiego. Aby urozmaicić aranżację, dodaj poduszki w odcieniach łagodnego błękitu lub zdecydowanej czerwieni. Jednolite i pasiaste poduszki marynistyczne uwielbiają też dodatkowe elementy dekoracyjne:

  • morskie nadruki – najpopularniejsze wzory związane z żeglugą to kotwica, żaglowiec, koło ratunkowe, latarnia morska i kompas; w pokoju dziecięcym na poduszkach marynistycznych mogą też zamieszkać bajkowi piraci.
  • lina żeglarska – gruby sznurek przewleczony przez krawędzie poszewki albo w formie aplikacji stylizowanej na węzeł marynarski.
  • koc marynistyczny – w kolorach dopasowanych do zestawu poduszek.

Poduszki marynistyczne: plażowe inspiracje

Spokojniejszy trend marynistyczny wytyczają produkty związane z wybrzeżem, utrzymane w stylu określanym w świecie anglosaskim jako coastal. Morskie aranżacje przypominają w nim wystrój letniego domku na plaży. Kolorystyka poduszek marynistycznych i innych dodatków jest w tym przypadku łagodniejsza. Czysta biel, łagodny beż i pogodny błękit mają przywodzić na myśl słońce, piasek i morskie fale. Takie barwy rozjaśniają wnętrze i wprawiają w dobry nastrój.

Poduszki marynistyczne nawiązujące do złocistych plaż są najczęściej ozdobione motywami zaczerpniętymi z natury. Są wśród nich różnokształtne muszle, rozgwiazdy, koniki morskie, ryby oraz mewy.

Wnętrze w stylu marynistycznym

Poduszki marynistyczne świetnie się czują w towarzystwie innych morskich dekoracji. Dostępne produkty w stylu coastal i marynarskim pozwalają na stworzenie niezwykłych aranżacji, które do tego wcale nie muszą być kosztowne:

  • Muszle – niedroga i efektowna ozdoba. Pięknie prezentują się w szklanym naczyniu albo płaskim koszyku. Można też nimi ozdobić ramki zdjęć z wakacji.
  • Rozgwiazdy – bajkowe stworzenia z morskich głębin. Piękne i tajemnicze towarzyszki muszelek.
  • Zakorkowana butelka – pusta albo napełniona przywiezionym z plaży piaskiem. A może wsunąć do niej stylizowany list prosto z morskich opowieści? Zwykła butelka daje duże możliwości aranżacji.
  • Dekoracyjne wiosło – stylizowane na stare drewno lub malowane w marynarskie kolory. Dobrze się komponuje z ozdobną siecią rybacką.
  • Modele żaglowców – elegancka i wyrafinowana dekoracja, idealna również do gabinetu w stylu kolonialnym. Wysokiej jakości modele są drogie, dodają za to wnętrzu dostojności.