Poduszki na huśtawkę ogrodową

Poduszki na huśtawkę ogrodową

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki na huśtawkę ogrodową-poradnik Westwing

Wolny czas w ogrodzie można spędzać na kilka różnych sposobów. Wśród nich wysokie miejsce zajmują zabawa z dziećmi czy spotkania z przyjaciółmi oraz pielęgnowanie ogrodu. Dobrze jest też pozwolić sobie na chwilę relaksu z książką w ręku. Istotne jest, by meble ogrodowe były wygodne. Dlatego też warto jest dokupić do nich pasujące poduszki, które poprawią komfort siedzenia. Równie ważne są poduszki na huśtawkę ogrodową, która dla wielu osób jednoznacznie kojarzy się z przyjemnie i wygodnie spędzonym czasem wolnym. Oto kilka wskazówek jak dobrać odpowiednie poduszki na huśtawkę ogrodową.

Rodzaje huśtawek ogrodowych

Ogrodowa huśtawka jest coraz częściej kupowana wraz z zestawem mebli ogrodowych. Ustawiona w rogu tarasu lub w zacienionym miejscu pod drzewami dodaje przydomowemu ogródkowi swojskiego uroku. Obrazu dopełnią miękkie poduszki na huśtawkę ogrodową. Duże, rodzinne huśtawki ogrodowe z drewna mają ławkę o długości od 150 cm do 180 cm. W ofertach producentów znaleźć można też jednoosobowe bujawki ogrodowe z nowoczesnym, okrągłym koszem. Te z kolei wykonane są z metalu lub grubego technorattanu. Pasują do nich duże, kwadratowe poduszki na huśtawkę ogrodową. Huśtawki powinny być wykonane z tego samego materiału, z jakiego zrobione są meble ogrodowe. Poduszki na huśtawkę ogrodową powinny mieć ten sam wzór co poduszki ozdabiające stojący w ogrodzie komplet wypoczynkowy. Jeśli nie ma takiej możliwości, dobrze jest, by poduszki na huśtawkę ogrodową były utrzymane w takiej samej gamie kolorystycznej.

Idealne poduszki na huśtawkę ogrodową

Najpopularniejsze są dwa rodzaje poduszek na huśtawki ogrodowe:

  • dwuczęściowe poduszki na huśtawkę ogrodową – dolna część poduchy posiada wsad z grubej krajanki pianki PUR. Górna poduszka jest wypełniona pianką tapicerską o mniejszej gęstości. Dwuczęściowe poduszki na huśtawkę ogrodową nie mają poszewek, pierze się je ręcznie w całości.
  • segmentowe poduszki na huśtawkę ogrodową – wkład tworzy całość poduszki, to jest siedzisko i oparcie. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ piankowe można swobodnie wyjmować z pokrowców i w razie potrzeby prać osobno.

Wypełnienie z pianki PUR, czyli pianki poliuretanowej, występuje w formie gąbki, krajanki lub granulatu. Im większa gęstość pianki – nawet do 30 kg na metr sześcienny – tym większa trwałość i sprężystość, dzięki czemu poduszki na huśtawkę ogrodową nie odkształcają pod wpływem ciężaru. Standardowa grubość poduszki wynosi od 8 do 12 cm. Dobrze jest wybierać modele, w których poduszka jest kilkakrotnie pikowana, co zapobiega przesuwaniu się wkładu. Poszewki na poduszki na huśtawkę ogrodową produkuje się z poliestru z domieszką bawełny. Spodnia część, by była bardziej wytrzymała, podszyta jest texfilem, czyli włókniną polipropylenową, która jest odporna na ścieranie i mało rozciągliwa.

Akcesoria na huśtawkę ogrodową

Kupując poduszki na huśtawkę ogrodową warto dobrać obszyte tym samym materiałem wałki dekoracyjne. Wałki poprawiają komfort siedzenia, a wypełnienie z pianki PUR o wysokiej gęstości sprawia, że nie odkształcają się przy dużym nacisku. Jeśli huśtawka ogrodowa ma stelaż na daszek, warto dokupić go do kompletu. Markiza powinna być wykonana z wodoodpornego materiału. Najlepiej nadaje się do tego poliester.