Poduszki w kropki

Poduszki w kropki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki w kropki-poradnik Westwing

Są wesołe, wnoszą do wnętrza dziewczęcy urok, radość i świeżość – kropki święcą triumfalny powrót do rozmaitych aranżacji. Najpopularniejsze są oczywiście kropkowane tekstylia: dywany, koce, pledy, zasłony, a także poduszki. Zwłaszcza te ostatnie przeczą stereotypowi, że kropki nadają się tylko do pokoi dziecięcych. W sklepach można bez problemu znaleźć bowiem poduszki w kropki, które będą pasować do sypialni czy salonu. Oto kilka porad, jak wkomponować poduszki w kropki w wystrój wnętrz, sprawiając przy tym, że staną się oryginalną i wesołą dekoracją.

Poduszki w kropki w różnych pomieszczeniach

Poduszki w kropki w pierwszej kolejności sprawdzą się w pokoju dziecka – to bardzo prosty sposób na wprowadzenie tam pełnych życia i radości kolorów. Dobrym wyborem będą zwłaszcza duże, miękkie poduszki z większymi grochami o rozmaitych barwach. Najlepiej ułożyć je na łóżku pociechy, tworząc tym samym przytulne miejsce do wypoczynku i szalonych zabaw. Oczywiście poduszki w kropki do pokoju dzieci mogą mieć nietypowe, fantazyjne kształty, np. kwiatka, serca, sowy itp.

Poduszki w kropki sprawdzą się także w bardziej „dorosłych” pomieszczeniach – kuchni, salonie, sypialni. Należy je jedynie dobrać pod kątem kolorystyki i ogólnej aranżacji danego pomieszczenia, biorąc pod uwagę znajdujące się tam meble, tekstylia, dodatki itp. Pamiętać należy o tym, że kropki, podobnie jak inne wyraziste wzory, najlepiej prezentują się na tle jednobarwnej, gładkiej powierzchni. Aby je wyeksponować, warto ułożyć je na takim właśnie pledzie lub kocu.

Jak dobrać poduszki w kropki do aranżacji wnętrza?

Poduszki w kropki można dopasować do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach. Należy jedynie wziąć pod uwagę materiał, z którego są wykonane oraz ogólny sposób wykończenia.

  • Styl skandynawski – sprawdzą się w nim poduszki w kropki wykonane z naturalnej bawełny, najlepiej w kolorach bieli, beżu, brązu i czerni. Wzór ten przełamie nieco sterylność stylu skandynawskiego.
  • Styl rustykalny – w urządzonej w takim stylu kuchni można postawić na poduszki w kropki przywiązywane do drewnianych krzeseł. W kuchni świetnie wygląda zwłaszcza połączenie bieli z czerwienią lub błękitem.
  • Styl prowansalski – tu również warto zdecydować się na bawełniane poduszki w kropki w kolorze bzu, lawendy, fioletu, przygaszonej zieleni. Dobrze, jeśli będą miały romantyczne elementy wykończenia: falbanki, koronki, delikatne hafty.
  • Styl glamour – w tym przypadku sprawdzą się poduszki w kropki wykonane z błyszczącej satyny, z bogatymi obszyciami z cekinów, koralików itp.

Wszystkie chwyty dozwolone!

Choć jeszcze kilka lat temu wydawało się to nie do pomyślenia, to obecnie kropki można łączyć niemal ze wszystkimi wzorami, pozornie do siebie niepasującymi. Poduszki w kropki niedbale rzucone na koc w paski? Duże, miękkie poduszki w kropki w sypialni jako uzupełnienie aranżacji z kwiatową pościelą w roli głównej? Nieco staroświeckie kuchenne poduszki w kropki na krzesła ustawione obok stołu z obrusem w drobną kratkę? Misz-masz z różnych wzorów jest jak najbardziej wskazany!

Pamiętać należy również o tym, że fantazyjną poduszkę w kropki można bez większych problemów wykonać samodzielnie. Wystarczy do tego jednobarwna bawełniana poszewka oraz skrawki kolorowych materiałów, z których wycina się okrągłe łatki i przyszywa do poszewki. Nie jest to nic trudnego, a własnoręcznie uszyta poduszka daje mnóstwo satysfakcji.

Poduszki w kropki to świetny patent na szybką i niedrogą zmianę wyglądu każdego wnętrza. Warto więc znaleźć pomysł na wprowadzenie tego radosnego i kolorowego wzoru do swojego mieszkania.