Poduszki w stylu skandynawskim

Poduszki w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Poduszki w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Styl skandynawski jest jednym z najgorętszych trendów dekoratorskich. Czaruje subtelnością, jest pełen światła i bieli, stanowi też uniwersalne tło dla aranżacyjnych popisów. Wśród dekoracji w tej konwencji ważne miejsce zajmują poduszki w stylu skandynawskim. Za ich pomocą można dokonać błyskawicznej metamorfozy wnętrza, a także zapewnić drugą młodość opatrzonej sofie czy fotelom. Poszewki poduszek wykonuje się z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, len i wełna. Dzięki temu dodają wystrojowi przytulności. Ważna jest również skandynawska gama kolorystyczna. Dominuje biel wzbogacana o szarości, beże i jasne odcienie drewna. Jakie poduszki w stylu skandynawskim są najpiękniejsze i najmodniejsze?

dekoracyjne poduszki w stylu skandynawskim

Królestwo naturalnych materiałów

Skandynawowie słyną z zamiłowania do ekologii, a na co dzień dbają o jak najczęstszy kontakt z przyrodą. Umożliwiają to liczne lasy, piękne górskie pejzaże oraz malownicze jeziora i fiordy. Także w swoich mieszkaniach Skandynawowie kierują się umiłowaniem natury. Meble powstają z litego drewna, a poduszki w stylu skandynawskim są najczęściej wykonywane z bawełny, lnu czy wełny, czyli włókien naturalnych. A jak skutecznie ocieplić chłodne wieczory? Świetnym pomysłem jest poduszka pokryta naturalnym futrem. Warto w pobliżu ustawić uroczy stołek-futrzak – tapicerowany miękkim futerkiem. Taki duet jest typowy zarówno dla stylu scandi, jak i aranżacji nawiązującej do alpejskiego chaletu. Naturalne tekstylia, skóry i futra są miękkie w dotyku, a do wnętrza wprowadzają magiczną porcję przytulności.

poduszki w stylu skandynawskim z futra

Inspiracje światem przyrody

Naturalne materiały to niejedyny północny ukłon w stronę przyrody. Poduszki w stylu skandynawskim są często dekorowane graficznymi nadrukami, na których pojawiają się urocze sowy, tajemnicze wilki czy szlachetne jelenie. Piękny łoś z rozłożystym porożem to jeden z symboli zarówno Szwecji, jak i Norwegii. Z kolei na odległej północy tych krajów żyją duże grupy reniferów. Także te zwierzęta często stanowią inspirację dla designerów. Oprócz nadruków z wizerunkami zwierząt chętnie wybierane są leśne motywy roślinne – piękne sosny, brzozy czy malownicze knieje. Prawdziwą perełką w aranżacji będzie poduszka z rysunkiem maliny moroszki, która w Polsce podlega ochronie, w Skandynawii zaś produkuje się z niej pyszne konfitury.

poduszki w stylu skandynawskim do salonu

Modne poduszki w stylu skandynawskim

Poduszki w stylu skandynawskim od lat są na aranżacyjnym topie. To dodatki, które wspaniale wpisują się zarówno we wnętrza scandi, jak i klasyczne, nowoczesne czy prowansalskie. Kluczem do ich popularności jest między innymi udane wykorzystanie ponadczasowych motywów dekoratorskich:

Zigzag – zwany też szewronem, jest motywem dekoratorskim, który wkroczył na wybiegi dzięki marce Missoni. Poduszki w stylu skandynawskim dekorowane są zigzagiem w subtelnych barwach. Zwykle to duet bieli z beżem lub szarością.

Paski – w mocnych zestawieniach kolorystycznych pojawiły się między innymi u Christiana Diora i Oscara de la Renty. W łagodnej, skandynawskiej palecie barw są zaś dekoracjami pełnymi harmonii oraz przytulności.

Gwiazdki – bardzo popularny motyw dekoracyjny na poduszkach w stylu skandynawskim. Zawsze dobrym wyborem będą białe gwiazdki na szarym lub beżowym tle. Odważniejsi mogą sięgnąć po ciemny turkus czy głębokie indygo.

Groszki – tekstylia w groszki to radosny design z dziewczęcym powabem. W stonowanej gamie barwnej cieszą oko oraz dodają wnętrzu dobrej energii.

Pościel i poduszki w stylu skandynawskim stanowią synonim przytulności i dobrego designu. To produkty, które czarują przytulnością, subtelnymi kolorami oraz motywami dekoratorskimi inspirowanymi zarówno wybiegami modowymi, jak i światem przyrody.