Pokój ucznia

Pokój ucznia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pokój ucznia-poradnik Westwing

Pokój ucznia powinien zapewniać mu warunki nie tylko do nauki, ale także relaksu, rozwijania zainteresowań i zapraszania przyjaciół. To miejsce, które musi łączyć w sobie funkcjonalność innych pomieszczeń, między innymi sypialni, salonu, gabinetu i bawialni. Ważne, aby wnętrze pokoju było estetyczne, ponieważ młody lokator kształtuje swój gust od najmłodszych lat!

Pokój ucznia powinien podkreślać jego osobowość. Poza niezbędnymi do nauki przedmiotami, powinny znaleźć się w nim ulubione gadżety, które sprawią, że pokój będzie przyjazny dla dziecka. Dzięki temu będzie ono chciało w nim przebywać, uczyć się i bawić. Podpowiadamy, jak zaaranżować pokój ucznia!

Pokój ucznia – ważne w aranżacji

W pokoju ucznia ważna jest aranżacja jego miejsca do nauki. Dobrze byłoby trzymać wokół biurka wszystkie potrzebne przedmioty do nauki. Aby nie rozpraszały one uwagi dziecka, warto umieścić półkę nad biurkiem, na której ustawić można książki. Jeśli szuflady biurka nie wystarczają, dobrym sposobem jest ustawienie kolorowych, atrakcyjnych pudełek, do których schowa się przybory szkolne. Ład na biurku pomoże zapewnić organizer – pozwoli zapanować nad długopisami, markerami, ołówkami, mazakami i wszelkimi niezbędnymi akcesoriami. Nowością są farby zwane tablicowymi, po których można malować kredą. Ściana nad biurkiem pomalowana nimi będzie wspaniałą alternatywą dla korkowej tablicy.

Must have to biurko!

Do nauki dziecko potrzebuje przede wszystkim biurka. W sklepach dostępne są tego rodzaju meble, które posiadają regulowaną wysokość. Dla brzdąców poniżej dziesiątego roku życia odpowiednie są biurka o wysokości od 60 do 75 cm. W przypadku starszych dzieci jest to zależne od ich wzrostu. Blat biurka powinien posiadać około 120 cm szerokości, aby można było na nim swobodnie rozłożyć książki, zeszyty oraz inne, niezbędne do nauki przedmioty, a także elementy dekoracyjne, na przykład zdjęcia. Mebel ten warto umieścić niedaleko okna, ponieważ światło dzienne jest najbardziej odpowiednie dla oczu.

Mały pokój, dużo rozwiązań

W pokoju ucznia istotna jest przestrzeń. Jeśli jednak dziecko posiada niewielki pokój, należy go odpowiednio zaaranżować, aby pomieścił w sobie miejsce do nauki, bawialnię i strefę wypoczynku. Dzieci kochają piętrowe łóżka, dlatego w małym pokoju można pokusić się o stworzenie antresoli. Jej największa zaletą jest fakt, że nie zajmuje miejsca. Co więcej, pod nią można stworzyć przytulny kącik do nauki. Jeśli jeden pokój jest przeznaczony dla dwóch uczniów, nie trzeba wcale kupować dwóch biurek. Wystarczy takie, które posiada długi, przedzielony na pół blat. Biurka tego rodzaju są zazwyczaj podzielone za pomocą tablicy korkowej lub regału. To pozwala zaoszczędzić miejsce w pokoju. Dobrym rozwiązaniem w niewielkim pokoju ucznia jest wstawienie do niego kanapy zamiast łóżka. Zajmuje ona zdecydowanie mniej miejsca, a w dodatku można schować w niej pościel, koce, a nawet zabawki!

Nadchodzące promocje