Pokrowiec na garnitur

Pokrowiec na garnitur

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pokrowiec na garnitur-poradnik Westwing

Domowa garderoba to zarówno meble, jak i akcesoria do przechowywania ubrań czy modowych dodatków. Garnitur, który jest symbolem męskiej elegancji, wymaga specjalnego traktowania i ochrony przed kurzem. Dlatego warto się wyposażyć w praktyczny pokrowiec na garnitur, który przydaje się też w podróży.

Bez względu na to, czy garnitur jest zakładany na co dzień, czy tylko okazjonalnie, dobrze jest odpowiednio go zabezpieczyć przed zabrudzeniami. Z plamami na garniturze trudno sobie poradzić w domowych warunkach. Pokrowiec na garnitur powinien też być odporny na wilgoć, co jest ważne podczas podróży. Wszak pogody się nie wybiera!

Pokrowiec na garnitur – dla kogo?

Pokrowiec na garnitur przydaje się zarówno do domowej garderoby, jak i podczas podróży. W obu przypadkach zapewnia eleganckiemu strojowi skuteczną ochronę przez zabrudzeniami czy zniszczeniem. Rozmiar pokrowca powinien być jak najlepiej dopasowany do wymiarów garnituru, a właściwie marynarki – bo spodnie zwykle się składa na pół i wiesza „w środku”. Zazwyczaj można kupić garnitur od razu z dopasowanym do niego pokrowcem. W niektórych domach rezygnuje się z dużej szafy, którą zastępują stojaki z prasą do spodni czy dekoracyjne wieszaki stojące. Wtedy pokrowiec skutecznie ochroni garnitur przed kurzem czy innymi zabrudzeniami.

Materiały na pokrowce

Pokrowce na garnitur odgrywają ważną rolę ochronną. Dużo jednak zależy od tego, czy pokrowiec będzie służył podczas podróży, czy tylko w domu. W drugim przypadku wystarczy folia, która odpowiednio zabezpieczy strój chociażby przed kurzem. W podróży jednak taki materiał się nie sprawdza, ponieważ nie jest wytrzymały mechanicznie. Wystarczy mocniej o coś zahaczyć, na przykład w pociągu, a rozerwana folia już nie zapewni odpowiedniej ochrony. Dlatego lepiej wybrać pokrowiec wykonany z wodoodpornego poliestru. To tworzywo sztuczne jest też wyjątkowo mocne i solidne. Pokrowiec z poliestru zapinany na zamek błyskawiczny pozwala łatwo umieścić garnitur w środku i wyjąć go z powrotem.

Akcesoria na specjalne okazje

Odpowiednio dobrane pokrowce, zapewnią ochronę i czystość eleganckiemu strojowi. To jednak dodatki i akcesoria podkreślą jego uroczysty charakter. Należy dobrać je w zależności od okazji, pamiętając jednak o umiarze. Elementem, który pasuje do wszystkich eleganckich stylizacji jest czarny skórzany pasek z płaską, matową sprzączką. Równie dobrze sprawdzi się stylowy zegarek. W zależności od okazji, warto zdecydować się na założenie krawata lub muchy. Na uroczyste okazje doskonale sprawdzą się spinki do koszul i krawatów. Popularna jest również poszetka, czyli ozdobna chusteczka, wkładana do brustaszy – górnej kieszonki w marynarce. Powinna być ona wykonana z innego materiału niż krawat, może być jednolita lub we wzory. Poszetki najczęściej szyje się z jedwabiu.

Wyprawka dla dżentelmena

Choć pokrowiec na garnitur pełni przede wszystkim funkcję ochronną, to dobrze jest, by korespondował pod względem designu z innymi akcesoriami, takimi jak torba czy walizka. Najlepiej postawić na zbliżone kolory czy motywy dekoracyjne. Przy częstych podróżach służbowych warto też wyposażyć się w walizkę, która ma specjalne miejsce na garnitur czy też odpowiednio złożony strój w pokrowcu. Torby podróżne są niestety mniej praktyczne i bardziej podatne na zagniecenia. Przemieszczając się pociągiem, lepiej jest mieć pokrowiec oddzielnie, poza bagażem, ponieważ można go wraz z garniturem umieścić na wieszaku w przedziale. Jednak już w samolocie, ze względu na różne ograniczenia bagażowe, lepiej sprawdzi się pojemna walizka.

Pokrowiec na garnitur to must have każdego eleganckiego dżentelmena. Zapewnia on doskonałe warunki do przechowywania i transportu garnituru, a także skuteczną ochronę przed zabrudzeniami i zagnieceniami.