Półka na dokumenty

Półka na dokumenty

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Półka na dokumenty-poradnik Westwing

Miejsce do pracy, niezależnie czy znajduje się w biurze czy w domu, powinno być urządzone estetycznie. Wyważona, spokojna aranżacja nie będzie rozpraszała, a panujący w niej porządek sprawi, że bez trudu zlokalizujemy niezbędne kontrakty, faktury lub zapiski. Do utrzymania ładu niezbędna może okazać się półka na dokumenty.

Półka to prosty, samodzielny mebel, który znany był już w starożytności. W swojej tradycyjnej formie półka służy do przechowywania książek lub naczyń. Jednak na przestrzeni lat wykształciło się wiele rodzajów półek. Wśród nich warto wyróżnić półkę na dokumenty. Podpowiadamy, jak wybrać elegancki i funkcjonalny model.

Biurkowa półka na dokumenty

Biurkowa półka na dokumenty zwykle wykonana jest z plastiku lub metalu. Swoim wyglądem przypomina rynienki, które, ułożone jedna na drugiej, tworzą półkę. Wielkość rynienek zwykle jest dostosowana do przechowywania w nich kartek formatu A4. Zaletą biurkowej półki jest fakt, że nie zajmuje dużo miejsca, a może pomieścić wiele dokumentów. Funkcjonalny system połączonych rynienek sprawia, że półkę można w prosty sposób rozbudować, żeby stała się jeszcze pojemniejsza. Półka stojąca na biurku, zapewnia szybki dostęp do niezbędnych faktur. Miłośnikom eleganckich aranżacji lub osobom, których biurko jest wyeksponowane, może spodobać się półka na dokumenty wykonana z drewna lub obita naturalną skórą. Taki mały mebel na biurku doda mu szyku i pomoże utrzymać porządek. To doskonały przykład designu z wyższej półki.

Stojąca półka na dokumenty

Stojąca półka na dokumenty to znacznie większy i bardziej pojemny mebel. Sprawdzi się nie tylko w biurze, lecz będzie także przydatna dla osób, które pracują w domu. W domowej aranżacji półką na dokumenty może stać się zwykły, prosty regał. Wystarczy postawić na nim specjalne segregatory lub przegródki, które ułatwiają porządkowanie dokumentów. Taka duża półka, oprócz faktur, korespondencji i teczek, może pomieścić także inne, niezbędne do pracy, przedmioty, na przykład książki, kalendarze lub albumy. Zaletą stojącej półki na dokumenty jest fakt, że może doskonale wpisać się w wystrój domowych pomieszczeń — odpowiednio ustawiona i zaaranżowana może stać się spójną całością z innymi meblami. Stojąca półka na dokumenty jest więc idealną propozycją dla osób, które chcą lub muszą ustawić swoje biurko w salonie. Doskonale uzupełni także biurowe przestrzenie.

Jak wybrać półkę na dokumenty

Wybór półki na dokumenty nie powinien przysporzyć problemów. Producenci akcesoriów biurowych oferują produkty, które mogą zaspokoić nawet najbardziej wymagające gusta. Jednak podczas zakupu warto zwrócić uwagę na podstawowe właściwości półki na dokumenty. Oto ich lista:

  • Wielkość półki będzie idealna, jeśli dopasuje się ją do miejsca, w którym ma stanąć i będzie dostosowana do ilości dokumentów, które ma pomieścić.
  • Kolor półki może być wesołym akcentem, który rozweseli biurową aranżację.
  • Materiał, z którego wykonano półkę na dokumenty powinien być przede wszystkim solidny.
  • Dodatkowe funkcje są mile widziane w miejscu pracy. Półka może być jeszcze bardziej funkcjonalna, jeśli będzie można przyczepić do niej organizer na akcesoria lub posiadać dodatkowe szufladki na drobiazgi.

Półka na dokumenty to elegancki mebel, który pomoże zapanować nad niesfornymi kartkami papieru. Warto ją wstawić do biura lub umieścić w okolicy domowego miejsca do pracy!