Półki do salonu

Półki do salonu

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Półki do salonu-poradnik Westwing

Półki do salonu, gdy są niezabudowane, dają wiele możliwości aranżacji przestrzeni. Książki, fotografie rodzinne, bibeloty – powinny mieć swoje miejsce. Salon jest także tą sferą domu, do której nie tylko domownicy, ale i goście mają dostęp. Dlatego ustawia się na pólkach w salonie jedynie te przedmioty, które chce się pokazać innym. Półki do salonu mogą nie tylko organizować przestrzeń, ale także być dekoracją, jeśli sięgniemy po oryginalne kształty i kolory. W nowoczesnym salonie półki mogą mieć proste formy kwadratu, prostokąta, kolorystyka jest dowolna, sprawdza się tu zarówno klasyczna czerń i biel, jak i soczyste kolory – czerwień, niebieski lub żółty, które wprowadzą energię do salonu. W pomieszczeniach urządzonych w stylu rustykalnym czy klasycznym zaprezentują się najlepiej półki do salonu drewniane, o prostych kształtach. Aby podkreślić eksponaty znajdujące się na półkach, można zamontować dodatkowe oświetlenie, które delikatnie wydobędzie z ciemności ulubione przedmioty.

Aranżacje wnętrza z półkami do salonu

  • Półka na ścianie – duże loftowe wnętrza pięknie prezentują się z półkami, które zajmują całą ścianę. Nie musi to być oczywiście ściana o formie prostokąta czy kwadratu. Także te ściany zawierające skosy, okna, drzwi nadają się do tego, by wykorzystać ich przestrzeń. Jest to nawet zaleta, półki wyglądają w tych miejscach wyjątkowo efektownie, a miejsce w salonie może być wykorzystane w stu procentach. Półki do salonu w tej formie najlepiej zapełnić książkami i w ten sposób stworzyć domową bibliotekę.
  • Półka obok kanapy – kolejna możliwość na ergonomię w salonie. Ustawienie półki do salonu tuż obok sofy jest bardzo praktyczne. Po pierwsze, te dwa elementy tworzą w salonie bryłę, nie zabierając oddzielnie miejsca, które można wykorzystać do tego, by ustawić tam inne meble, np. krzesła lub fotele. Po drugie, takie półki do salonu mogą służyć także jako dodatkowy stolik. W czasie oglądania telewizji lub czytania książki zawsze można mieć pod ręką przekąski lub kubek z kawą. Półki do salonu tego typu nie eksponują w tak wyraźny sposób przedmiotów, jak półki wieszane na ścianie. Dlatego można na nich postawić także te rzeczy, które nie są nam w salonie niezbędne, ale niekoniecznie muszą być eksponowane. Półka ta ma jeszcze jedną zaletę. Ze względu na to, że stoi na twardej powierzchni podłogi, może udźwignąć ciężkie przedmioty.
  • Wbudowana półka w ścianę – jest to możliwość pogłębienia przestrzeni. Taka półka nada wnętrzu efekt dodatkowego okna, tyle że w nim eksponowne będą ulubione bibeloty.
  • Półka wolnostojąca – postawienie półki do salonu wolnostojącej, która nie ma tylnej ścianki, może dać ciekawy efekt, jeśli ściana, przy której będzie stać, będzie wytapetowana lub posiada oryginalną fakturę. Takie półki do salonu pozwolą w małym mieszkaniu wydzielić w salonie np. jadalnię lub biuro.

Zrób to sam! Półki do salonu na ścianę

Jeśli aranżowanie przestrzeni sprawia radość, zwłaszcza gdy wykonuje się przedmioty do swojego domu samodzielnie, można także pokusić się o zrobienie półek do salonu. Jest to bardzo proste, a i ich cena będzie niewielka. Wystarczy zakupić kilka drewnianych skrzynek i przywiesić je do ściany, kreując wybrane formy – można zestawić je obok siebie lub wręcz pozwolić im wisieć „samotnie”. Półki do salonu ze skrzynek będą świetnie pasowały do wnętrz w stylu scandi, gdy zostaną pomalowane na kolor biały, i nowoczesnych loftowych przestrzeni. Jednak należy pamiętać, że aby nie odpadły, nie powinno się na nich umieszczać zbyt ciężkich przedmiotów.

Zainspiruj się z Westwing i znajdź idealne półki do salonu, które pomogą stworzyć nowy design w Twoim mieszkaniu!