Półmisek wędlin

Półmisek wędlin

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Półmisek wędlin-poradnik Westwing

Przygotowując się na przyjęcie gości – w domu lub w ogrodzie – warto przemyśleć sposób serwowania potraw i przekąsek. Jeżeli na kolację zaproszonych jest więcej osób, można podać sery i wędliny na większych talerzach lub półmiskach. Umożliwiają one swobodną i estetyczną aranżację kawałków jedzenia, a także przystrojenie ich dodatkami w postaci warzyw i owoców.

Półmisek wędlin to wyjątkowo atrakcyjny sposób podania mięsnych przekąsek i dodatków do pieczywa. Duże naczynie daje ponadto pewność, że kiełbasy i szynki na stole nie skończą się zbyt szybko. Profesjonalne ułożenie wyrobów mięsnych i wędliniarskich wymaga praktyki i początkowo może zająć trochę czasu, efekt będzie jednak fantastyczny! Jeśli nie wiesz, jaki półmisek wędlin najpiękniej zaprezentuje się na Twoim stole, nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie! Styliści Westwing z przyjemnością doradzą w wyborze odpowiedniego półmiska. Zarejestruj się na stronie Westwing i skorzystaj z naszych wskazówek!

Półmisek wędlin – jakie naczynie wybrać?

Przekąski na przyjęcie najlepiej ułożyć na większym półmisku. Szczególnie dobrze nadaje się do tego szeroki półmis owalny albo duży, okrągły talerz. Można wybrać tradycyjne naczynie wykonane z porcelany albo ze szkła. Za wzorem firm cateringowych może też skorzystać z dużego, solidnego półmiska ze stali nierdzewnej. Zaletą takich naczyń jest wytrzymałość i niewielki ciężar, ułatwiający przenoszenie zapełnionego wędlinami półmiska. Rozwiązaniem szczególnie polecanym na imprezę na świeżym powietrzu – na tarasie lub w ogrodzie – jest natomiast efektowna deska do serwowania.

Półmisek wędlin – co na nim podać?

Im bardziej urozmaicony będzie półmisek wędlin, tym atrakcyjniej będzie się prezentował. Oprócz szynek i kiełbas warto na nim umieścić schłodzoną pieczeń (na przykład schab ze śliwką albo pieczeń wieprzową) i porcje pasztetu. Na półmisku dobrze prezentują się zestawienia wędlin o nieco różnych kolorach, jaśniejsze z ciemniejszymi. I tak jasna szynka będzie się pięknie prezentowała w towarzystwie ciemniejszego salami lub plastrów kiełbasy wędzonej i obsuszonej. Udaną kompozycję można także stworzyć ze schabu ze śliwką i pasztetów. Koneserzy włoskiej kuchni mogą przygotować sery i wędliny dojrzewające prosto z Włoch! Doskonale smakować będą także ciemniejszy kindziuk, szynki drobiowe i wędlina w galarecie. Smacznego! Należy pamiętać, aby pokroić szynki na cienkie, estetyczne plastry. Nie można też zapomnieć o dekoracjach! Całość można ułożyć na liściach sałaty oraz ozdobić za pomocą świeżych warzyw i owoców: papryki, pomidora, ogórka, melona czy winogron. Obok kawałków pasztetu można też nałożyć porcje żurawiny lub borówki. Ważne, aby cały półmis był dokładnie zapełniony i sprawiał wrażenie obfitości.

Jak układać wędliny na półmisku?

Najprostszy sposób podania wędliny to ułożenie cienkich plasterków w rządku, tak aby równomiernie się nakładały, a każdy plasterek z osobna był częściowo widoczny. Kilka takich „wachlarzy” z różnych szynek i kiełbas prezentuje się bardzo dekoracyjnie. Większe plastry można zawinąć w ruloniki, które układa się następnie równolegle albo promieniście. Rulony mogą być puste, ale można też napełnić je farszem. W sezonie można na przykład owinąć plastrami szynki ugotowane szparagi. Rozwiązaniem pośrednim jest położenie na półmisku plastrów wędliny delikatnie złożonych na pół. Układają się one wówczas w estetyczne fale.

Półmisek wędlin? Nie tylko! Deska serów

Mięsne przekąski – jak szynka, kiełbasa i pasztet – wymagają bezmięsnego kontrapunktu. Półmisek wędlin wymaga uzupełnienia w postaci miski z sałatką oraz atrakcyjnej deska serów. Drewniana taca do serwowania jest bardziej praktyczna niż porcelanowy talerz, ponieważ można na niej bez obaw kroić sery. Bogatym źródłem inspiracji do przyrządzenia półmiska z serami jest kuchnia francuska, która obfituje w najróżniejsze gatunki produktów serowarskich. Najlepiej podać kilka gatunków sera w zestawie z orzechami i winogronami.

Nadchodzące promocje