Porcelana w stylu prowansalskim

Porcelana w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Porcelana w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Jak stworzyć we własnym domu uroczy klimat krainy lawendowych pól? Wystarczą drobiazgi. Ich przykładem może być porcelana w stylu prowansalskim. Jej delikatny, czasem misternie wykonany dekor doda aranżacji lekkości i niezwykłego uroku.

Porcelana w stylu prowansalskim to nie tylko zastawa stołowa, ale także urocze figurki i kuchenne akcesoria. To przedmioty, których nigdy nie za wiele — można ustawiać je na półkach, parapecie lub wieszać na specjalnych, kuchennych listwach. To pierwszy krok do stworzenia wspaniałej aranżacji w stylu prowansalskim!

Stołowa porcelana w stylu prowansalskim

Niegdyś komplet porcelanowej zastawy był tak cenny, że można było kupić za niego kilka wiosek, a sam materiał nazywany był białym złotem. Dziś cena porcelany, jest już na tyle przystępna, że każdy może pozwolić sobie na serwis do herbaty lub talerze z niej zrobione. Jednak porcelana nadal pozostaje synonimem elegancji na najwyższym poziomie.

Porcelanowe naczynia w stylu prowansalskim mają biały kolor i delikatne dekoracyjne rzeźbienia. Niekiedy są ozdobione ręcznie malowanymi motywami kwiatowymi. W tak pięknych naczyniach wszystko smakuje lepiej!

Porcelanowe akcesoria w stylu prowansalskim

Porcelana jest tak popularna w aranżacjach w stylu prowansalskim, że wykonuje się z niej nawet kuchenne akcesoria. Mogą to być wieszaki, uchwyty do mebli i pojemniki na przyprawy. Wszystkie te przedmioty są idealnym przykładem tak modnego ostatnio funkcjonalnego designu.

Dekoracyjne figurki porcelanowe

Wszystkie porcelanowe figurki, których wygląd nawiązuje do barokowych wzorów, doskonale sprawdzą się jako dekoracja wnętrz w stylu prowansalskim. Mogą to być zarówno figurki aniołków, zwierząt jak i kwiatów. Podobnie jak porcelanowe naczynia, tak i figurki mają biały kolor i lekko dekoracyjny charakter.

Niekiedy porcelanowe figurki mają także funkcję użytkową. Mogą to być ozdobne świeczniki, przyciski do papieru, podstawki do książek lub eleganckie flakoniki.

Porada stylistki

Porcelana w stylu prowansalskim ma elegancki charakter. Żeby stołowa aranżacja nie stała się nieco „pałacowa”, warto porcelanę łączyć z sielskimi akcentami. Na przykład ustawiać ją na stole przykrytym lnianym obrusem, o surowym wyglądzie lub ustawiać obok niej gliniane naczynia. Takie połączenie sielskich i pałacowych dodatków to właśnie kwintesencja stylu prowansalskiego!