Pościel atłasowa

Pościel atłasowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel atłasowa-poradnik Westwing

Jaki wystrój – taki nastrój. Ta maksyma sprawdza się przede wszystkim w sypialni. W tym wnętrzu zbudowanie odpowiedniego nastroju jest najważniejsze. Do zasłużonego wypoczynku po ciężkim dniu potrzebny jest właściwy klimat. Gładka i przyjemna w dotyku pościel atłasowa będzie idealnym wyborem dla osób spragnionych relaksu w luskusowej oprawie.

Pościel atłasowa – przyjemność i elegancja

Bez względu na to, w jakim stylu urządzona jest sypialnia, warto dodać jej odrobinę elegancji za sprawą pięknej i wygodnej pościeli. A taka jest pościel atłasowa. Atłas to nietypowy materiał – jego połysk i wrażenie chłodu, jakie daje przy zetknięciu z ciałem, sprawiają, że – zwłaszcza latem – śpi się pod nim naprawdę komfortowo.

srebrna pościel atłasowa

Tkanina ta może być zrobiona z dwóch różnych włókien, gdyż jej cechą charakterystyczną jest to, że prawa (ta właściwa) strona jest połyskliwa i zwarta, lewa natomiast matowa. Wykonuje się ją splotem tkackim atłasowym z przędzy bawełnianej, naturalnego jedwabiu lub wiskozy. Kupując pościel atłasową, lepiej zainwestować w tę z naturalnych włókien, jest bowiem bardziej przewiewna, a więc i bardziej higieniczna. Atłas jest niezwykle przyjemny w dotyku – to jego kolejna zaleta. Prześcieradła i poszwy uszyte z tego materiału zapewniają wrażenie prawdziwego komfortu.

 Luksusowy prezent

Pościel atłasowa jest uważana za jeszcze bardziej elegancką od satynowej. Dlatego też tę gustowną pościel z naturalnych włókien kupuje się często na prezent ślubny czy upominek na wyjątkową okazję. Taki prezent można też sprawić samemu sobie i w ten sposób podarować sobie trochę luksusu.

różowa pościel atłasowa

Piękne komplety pościeli z tkanin bawełnianych, do których – obok zestawów atłasowych – należą także te z satyny i adamaszku, dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach. Będą pasować do każdej sypialni, nawet skromnie urządzonej, zapewniając długi i słodki sen. Taka pościel szczególnie dobrze sprawdzi się w sypialniach należących do par, ponieważ pozwoli w nich stworzyć romantyczną atmosferę.