Pościel biała

Pościel biała

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel biała-poradnik Westwing

Nic nie zapewnia organizmowi lepszej regeneracji niż nocny wypoczynek. Gwarantuje on odpowiednią dawkę energii i optymizmu na cały dzień. Warto zatem zadbać, by warunki, w jakich odpoczywamy, były jak najlepsze. Dla poczucia naszego komfortu bardzo ważna jest pościel. Uniwersalnym rozwiązaniem w tym zakresie jest komplet biały. To kolor, który kojarzy się ze świeżością i lekkością. Jest spokojny, a więc przyjazny dla zmęczonych oczu.

Pościel biała — jaka najlepsza do sypialni?

Wygoda w sypialni zależy oczywiście od łóżka, które powinno być solidne i zaopatrzone w odpowiedni materac – nie za twardy, by było wygodnie, ale i nie za miękki, by kręgosłup miał solidne podparcie. Rodzaj wypełnienia poduszek i ich kształt warto dobrać do indywidualnych upodobań i potrzeb zdrowotnych.

biała pościel w motylki

O tym, czy w łóżku będzie naprawdę komfortowo i przytulnie, w bardzo dużym stopniu decyduje pościel. Odpowiednio dobrany komplet to nie tylko gwarancja dobrze przespanej nocy, ale też wrażenia estetyczne. Bieliznę pościelową szyje się najczęściej z bawełny, której naturalne włókna pozwalają utrzymać ciepło, są miłe w dotyku, a przy tym chronią przed przegrzaniem i przepoceniem.

biała pościel z wzorem

Bawełniana pościel biała jest dobra nie tylko na każdą kieszeń, ale również na każdą porę roku, gdyż z przędzy bawełnianej wytwarza się od grubej flaneli do delikatnej, eleganckiej satyny. Bawełniana poszwa i poszewka może – w zależności od grubości materiału i rodzaju surowca – mieć różną cenę. Jedną z tkanin powstałych na bazie bawełny jest satyna. Gładka, połyskliwa pościel satynowa daje wrażenie delikatnego chłodu, dzięki czemu idealnie nadaje się ona na lato.

Pościel biała czy kolorowa?

Od wieków najczęściej wybieraną barwą pościeli jest biel. Kolor ten najbardziej kojarzy się z czystością i świeżością, a bez nich nie może być mowy o komforcie. Pościel biała podoba się zwolennikom zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

miękka biała pościel

Niektórym białe pokrycia kołder i poduszek mogą wydać się monotonne, wystarczy jednak wybrać komplety ozdobione delikatnym haftem lub misterną koronką, by uzyskać w sypialni atmosferę królewskiego przepychu lub staroświeckiego romantyzmu.

Pościel biała a styl

Biała pościel z lnu, w połączeniu z prostą, wzorzystą narzutą będzie idealnie pasować do sypialni urządzonych w stylu skandynawskim. Z kolei w sypialniach zaaranżowanych w stylu glamour można zestawić białą satynową pościel z również białą, lakierowaną ramą łóżka. Biała pościel ma tę zaletę, że pasuje do każdej sypialni, dlatego bez obaw można kupić ją na prezent.