Pościel biała

Pościel biała

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel biała-poradnik Westwing

Nic nie zapewnia organizmowi lepszej regeneracji niż nocny wypoczynek. Gwarantuje on odpowiednią dawkę energii i optymizmu na cały dzień. Warto zatem zadbać, by warunki, w jakich odpoczywamy, były jak najlepsze. Dla poczucia naszego komfortu bardzo ważna jest pościel. Uniwersalnym rozwiązaniem w tym zakresie jest komplet biały. To kolor, który kojarzy się ze świeżością i lekkością. Jest spokojny, a więc przyjazny dla zmęczonych oczu.

biała pościel w motylki

Pościel biała — jaka najlepsza do sypialni?

Wygoda w sypialni zależy oczywiście od łóżka, które powinno być solidne i zaopatrzone w odpowiedni materac – nie za twardy, by było wygodnie, ale i nie za miękki, by kręgosłup miał solidne podparcie. Rodzaj wypełnienia poduszek i ich kształt warto dobrać do indywidualnych upodobań i potrzeb zdrowotnych.

O tym, czy w łóżku będzie naprawdę komfortowo i przytulnie, w bardzo dużym stopniu decyduje pościel. Odpowiednio dobrany komplet to nie tylko gwarancja dobrze przespanej nocy, ale też wrażenia estetyczne. Bieliznę pościelową szyje się najczęściej z bawełny, której naturalne włókna pozwalają utrzymać ciepło, są miłe w dotyku, a przy tym chronią przed przegrzaniem i przepoceniem.

Bawełniana pościel biała jest dobra nie tylko na każdą kieszeń, ale również na każdą porę roku, gdyż z przędzy bawełnianej wytwarza się od grubej flaneli do delikatnej, eleganckiej satyny. Bawełniana poszwa i poszewka może – w zależności od grubości materiału i rodzaju surowca – mieć różną cenę. Jedną z tkanin powstałych na bazie bawełny jest satyna. Gładka, połyskliwa pościel satynowa daje wrażenie delikatnego chłodu, dzięki czemu idealnie nadaje się ona na lato.
biała pościel z wzorem

Pościel biała czy kolorowa?

Od wieków najczęściej wybieraną barwą pościeli jest biel. Kolor ten najbardziej kojarzy się z czystością i świeżością, a bez nich nie może być mowy o komforcie. Pościel biała podoba się zwolennikom zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Niektórym białe pokrycia kołder i poduszek mogą wydać się monotonne, wystarczy jednak wybrać komplety ozdobione delikatnym haftem lub misterną koronką, by uzyskać w sypialni atmosferę królewskiego przepychu lub staroświeckiego romantyzmu.

miękka biała pościel

Pościel biała a styl

Biała pościel z lnu, w połączeniu z prostą, wzorzystą narzutą będzie idealnie pasować do sypialni urządzonych w stylu skandynawskim. Z kolei w sypialniach zaaranżowanych w stylu glamour można zestawić białą satynową pościel z również białą, lakierowaną ramą łóżka. Biała pościel ma tę zaletę, że pasuje do każdej sypialni, dlatego bez obaw można kupić ją na prezent.