Pościel boho

Pościel boho

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel boho-poradnik Westwing

Monotonne, banalne, jednokierunkowe – takie sypialnie już dawno wyszły z mody! Obecnie projektanci stawiają na aranżacje, które są „jakieś” – bez względu na to, czy toną w romantycznej bieli, czy hipnotyzują energetyczną feerią barw. Stylistki Westwing wzięły pod lupę konwencję tych drugich – <strong>radosnych i niepokornych</strong>. Jednym z najbardziej popularnych, tęczowych trendów jest boho chic. Ten buntowniczy styl pokochały zarówno gwiazdy za Oceanem, jak i rodzima Europa. A wszystko zaczęło się na modowych wybiegach! Zwiewne spódnice w orientalne wzory, kwiatowe żorżetowe bluzki i etniczna biżuteria, uwiodły dekoratorów wnętrz. Jak łatwo wprowadzić żywiołową namiastkę „bohemian style” do sypialni? Oczywiście, postawić na <b>pościel boho!</b>

Temperamentna pościel boho

Terminy „boho” czy „bohemian”, nie są przypadkowe! Wyrażenie „la bohème” pochodzi z języka fracuskiego i oznacza „cyganerię”. Bohemą, zarówno po polsku, jak i w języku Moliera, nazywa się barwne środowiska artystyczne przejawiające awangardowe podejście do sztuki. Dawna francuska cyganeria, dzięki której tętniło życiem paryskie wzgórze Montmarte, wiązała światopogląd z ogromną dozą wolności twórczej. Taki też jest styl boho. Oryginalny, swobodny i eklektyczny, czerpie inspiracje z estetyki indyjskiej, bliskowschodniej czy afrykańskiej. Pościel boho może zatem pochwalić się imponującym egzotycznym temperamentem!

Pościel boho – wzory i kolory

Pościel boho musi być kolorowa. Na tkaninie w rolach głównych mogą wystąpić: intensywny turkus, głęboki fiolet, odważna fuksja oraz świeże, zielone odcienie. Nie powinno zabraknąć złocistych elementów. Pościel boho przeszywana złotą nicią? Czemu nie! Osoby, które wolą nieco spokojniejsze tony, mogą postawić na barwy ziemi. Wówczas jednak należy koniecznie złamać je np. patchworkową narzutą w amarantowej kolorystyce. Pościel boho kocha roślinne desenie, a także bajkowe motywy ptaków i symbole związane z hinduizmem. Nie stroni także od pasów, zygzaków, cętek, wzoru Paisley czy estetyki hippisowskiej. Design pościeli boho jest zatem niczym pstrokata karuzela, na której możesz puścić wodze aranżacyjnej fantazji!

Boho znaczy eko!

Pościel boho lubuje się w naturalnych materiałach. Dlatego bez względu na to, czy kupujesz pościel dziecięcą w rozmiarze 100×135 cm, czy klasyczny model dla siebie, zawsze stawiaj na przewiewne, ekologiczne tkaniny.

  • Bawełniana pościel boho – lekka i miękka w dotyku. Charakteryzuje ją wysoka przepuszczalność powietrza, dlatego zapewnia komfortowy sen. Można prać ją w wysokich temperaturach i prasować, dzięki czemu materiał zawsze prezentuje się estetycznie i jest pozbawiony bakterii. Produkt doskonały dla alergików!
  • Lniana pościel boho – niezwykle przewiewna i trwała. Len posiada zdolność absorbowania wilgoci, co zwiększa komfort użytkowania pościeli. Co ciekawe, każde kolejne pranie sprawia, że tkanina staje się jeszcze przyjemniejsza w dotyku. Lniana pościel boho jest biodegradowalna, a co za tym idzie, w pełni ekologiczna.
  • Wełniana pościel boho – doskonała zarówno latem, jak i zimą. W chłodne wieczory wspaniale ogrzewa, natomiast w upalne noce odprowadza nadmiar ciepła. Potrafi uchronić ciało przed uczuciem wilgoci i roztoczami. Lanolina zawarta w wełnie sprawia, że kurz nie wnika we włókna materiału.

Tekstylne akcesoria w stylu boho to nie lada gratka dla żywiołowych osób, kochających radosne wzornictwo. Jeśli skrycie marzysz, aby cofnąć się w czasie do XIX-wiecznego świata paryskiej cyganerii, pościel boho z przyjemnością Ci w tym pomoże.