Pościel brązowa

Pościel brązowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel brązowa-poradnik Westwing

Eksperci radzą, by w sypialni nie było zbyt jasno. Lepiej wybierać do niej ciemniejsze barwy, które będą sprzyjać szybszemu zapadnięciu w sen. Brąz jest kolorem ciepłym i przyjaznym. Sypialni zawsze doda przytulności i intymnego charakteru. Niezależnie od tego, czy pomieszczenie sypialniane zostanie zaaranżowane w kolorach jasnych czy ciemnych, pościel brązowa będzie do doskonale niego pasować. Skontrastuje biel i odcienie ecru, pomieszczeniom z ciemnymi ścianami nada nieco buduarowy klimat. Pościel brązowa oznacza wyjście poza tradycyjne schematy, ma teź ofomny walor dekoracyjny. Nie od dziś wiadomo, że czekolada wzmaga produkcję endorfin, pościel w jej kolorze zapewni słodkie sny.

Pościel brązowa w stylu orientalnym

W połączeniu z palisandrowym łożem i w otoczeniu czerwonych lub fioletowych ścian pościel brązowa będzie wyglądać jak w sypialni sułtana. W stylu orientalnym obowiązkowo powinny pojawić się miękkie poduszki. Musi być wygodnie i komfortowo, najlepiej więc wybrać pościel o wymiarach 160×200 cm. Pościel mogą zdobić złote ornamenty. Idealnym pomysłem będzie także wybór pościeli brązowo-turkusowej. Jest to połączenie kolorystycznie szczególnie pożądane w stylu orientalnym. Najlepiej, by powłoczki na pościel mogły być używane dwustronnie – tak by jednak strona stanowiła negatyw drugiej. W aranżacji orientalnej pościel brązowa powinna komponować się z wielobarwnymi lampionami, stolikami nocnymi o blatach zdobionych w orientalne mozaiki i talerzami dekoracyjnymi.

Pościel brązowa w stylu rustykalnym

Styl rustykalny preferuje naturalne kolory drewna i ziemi. Świetnie w aranżacjach rustykalnych sprawdzają się brązy, zgniłe zielenie, beże lub szarości. W stylu rustykalnym nie powinno też zabraknąć nawiązań do tradycji ludowej. Pościel wykorzystywana w tej aranżacji nie musi być jasna, ani malowana w kwiaty. Równie dobrze na solidnym, dębowym łożu z wezgłowiem zdobionym w tradycyjne rzeźbienia zaprezentuje się pościel brązowa. Doskonale będzie wyglądać w przytulnej wiejskiej sypialni na poddaszu z drewnianymi stropami. Na dzień najlepiej chować ją do tardycyjnej, malowanej skrzyni. Jeśli pościel brązowa będzie zdobiona w hafty w stylu łowickim, przedstawiające barwne koguty i kwiaty, efekt może być niepowtarzalny. Kolorowe hafty będą nawiązywać do ludowej tradycji, ciemny kolor – do nowoczesności. Łóżka rustykalne zwykle nie są tak szerokie jak te w stylu orientalnym lub nowoczesnym, dlatego wybrana pościel brązowa nie powinna mieć zbyt dużych gabarytów. Dobrze, by kołdra miała wymiary 140×200 cm.

Pościel brązowa w stylu nowoczesnym

Ciemne kolory pościeli idealnie współgrają z nowoczesnymi wnętrzami. W sypialniach w kolorze białym lub kości słoniowej, na wygodnych łożach z jasnymi, miękkimi wezgłowiami, pościel brązowa będzie wyglądać wspaniale i doda wnętrzu odrobinę ciepła. Wielbiciele stylu nowoczesnego postawią na pościel z satyny. Nie jest to materiał tak miły w dotyku jak bawełna, ale nadaje sypialni elegancję i wprowadza do niej aurę intymności. Pościel brązowa, w odcieniu czekoladowym lub zbliżonym do rdzy czy miedzi okaże się idealnym dodatkiem do sypialni w stylu industrialnym. Brąz ociepli atmosferę loftu, w którym dominują metal i chłodne kolory, a jednocześnie będzie nawiązywać do barw metalicznych.

Pościel brązowa nasuwa skojarzenia z ciepłem, intymnością, poczuciem bezpieczeństwa. Śpiąc w niej, ma się zagwarantowane słodkie sny.