Pościel dla chłopca

Pościel dla chłopca

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel dla chłopca-poradnik Westwing

Czy to aktywne, czy spokojne dziecko, każde powinno dobrze wypocząć, by ze świeżą energią i radością życia przywitać kolejny dzień. Czasami jednak trudno malucha zapędzić do łóżka. Tym bardziej należy dołożyć wszelkich starań, by łóżko dziecięce było przytulne i budziło wyłącznie dobre skojarzenia. Dobrym sposobem na to, by dziecko chętnie maszerowało spać, jest zaaranżowanie łóżka tak, by w pełni odpowiadało dziecięcym wyobrażeniom i gustom. Oto, jaka powinna być idealna pościel dla chłopca!

Pościel dla chłopca najlepszej jakości

W przypadku pościeli dla dzieci szczególnie ważna jest jakość. Tkanina pościelowa powinna być delikatna i miękka, by nie podrażniać wrażliwej skóry dziecka. Z tego powodu komplety pościelowe dla dzieci szyte są z satynowanej bawełny, flaneli lub kory. Co więcej, tkanina pościelowa nie powinna zawierać żadnych dodatków, które mogłyby stać się źródłem odczynów alergicznych.

sportowa pościel dla chłopca

Z jednej strony delikatna, z drugiej strony pościel dla chłopca musi być wytrzymała na pranie w wysokiej temperaturze. Chodzi o zachowanie odpowiedniego poziomu higieny w przypadku zabrudzeń – maluchy przecież dopiero uczą się zachowywania czystości. Łóżko często staje się też placem zabaw, na który trafiają farby, flamastry, plastelina… i wszystko, po co sięgnie dziecięca wyobraźnia.

kolorowa pościel dla chłopca

Pościel dobrana pod względem koloru lub określonego motywu może stać się istotnym elementem wyposażenia wnętrza. Ma to większe znaczenie w pokojach starszych dzieci, które już zwracają na takie rzeczy uwagę.

Pościel dla chłopca

Przyjęło się różnicować dobór kolorów i wzorów pościeli w zależności od płci dziecka. Motywy związane z motoryzacją, szeroko rozumianą techniką czy zawodami tradycyjnie przypisywanym mężczyznom, zdobią pościel dla chłopca częściej niż inne. Podobnie jak wizerunki bohaterów będących chłopięcymi idolami, pochodzącymi z filmów, kreskówek oraz komiksów.

oryginalna pościel dla chłopca

Podział na wzornictwo „chłopięce” i „dziewczęce” wciąż funkcjonuje, lecz równocześnie spotkać można neutralne wzory i kolory, które będą nadawać się dla każdego dziecka. Z pewnością niejednemu dziecku spodoba się pościel dla chłopca, która jest po prostu gładka, w stonowanych kolorach lub tradycyjnie biała, w geometryczne lub nieregularne wzory. Czasami istotniejszy będzie wybór ulubionego koloru niż określonego „chłopięcego” motywu. Ostatecznie każde dziecko ma inny gust, a to ono ma z przyjemnością wędrować do własnego łóżka. Oferta jest na tyle bogata, że maluch sam może wybrać pościel dla chłopca, która odpowiada mu najbardziej.

Nadchodzące promocje