Pościel dla dziewczynki

Pościel dla dziewczynki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel dla dziewczynki-poradnik Westwing

Komfort w czasie snu jest rzeczą niezwykłej wagi. Od dobrego nocnego wypoczynku zależy bowiem kondycja psychofizyczna człowieka przez cały kolejny dzień. Jest to prawda dotycząca ludzi w każdym wieku, dlatego też należy docenić rangę odpoczynku również w przypadku dzieci. Dobrze wyspane dziecko jest zadowolone z życia, uśmiechnięte, pełne radosnej energii. Jest grzeczniejsze, chętniej bawi się i uczy. Na dobry nocny sen ma wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest odpowiednio dopasowane i dobrze pościelone łóżko.

Pościel dla dzieci różni się od pościeli dla dorosłych rozmiarem oraz wzornictwem. Najpopularniejsze rozmiary dziecięcych i młodzieżowych kompletów pościelowych to 140x200 cm oraz 160x200 cm. Rozmiarówka ta nie dotyczy rzecz jasna oferty dla niemowląt. Jeśli chodzi o wzornictwo, to poza propozycjami uniwersalnymi, istnieją oferty zróżnicowane w zależności od tego, czy odbiorcami mają być chłopcy, czy dziewczynki. Różnice dotyczą zarówno kolorystyki, jak i zastosowanych motywów graficznych. Istnieją utarte przekonania odnośnie pościelowych wzorów „dziewczęcych” i „chłopięcych”, warto jednak przy wyborze pościeli kierować się indywidualnym gustem dziecka.

Pościel dla dzieci

Pościele dla dzieci najczęściej wykonane są z satynowanej bawełny, flaneli lub kory. Tkanina pościelowa powinna być w tym przypadku wyjątkowo miła w dotyku i delikatna.Ważne jest, by pościel można było prać w wysokich temperaturach. Jeśli chodzi o wzornictwo, to wizerunek ulubionego bajkowego bohatera lub bliski wyobraźni dziecięcej motyw może sprawić, że maluch chętniej powędruje do łóżka, przytuli się do poduszki i zaśnie. I jeszcze jedno – warto zwrócić uwagę nie tylko na praktyczny, ale i estetyczny aspekt pościeli. Jest istotne, czy dana pościel pasuje do stylu, w jakim urządzony jest dziecięcy pokój – może mieć to znaczenie nie tylko dla dorosłych, którzy aranżują wnętrze, lecz i dla dzieci, szczególnie starszych, które już przywiązują wagę do otoczenia wokół siebie.

 

Przy wyborze pościeli dla dzieci należy zwrócić uwagę, czy dany komplet ma adnotację lub certyfikat poświadczający, że jest to produkt przyjazny dzieciom i spełniający wysokie standardy bezpieczeństwa.

Pościel dla dziewczynki

 

Istnieją pewne kolory i motywy, tradycyjnie przypisywane dziewczynkom. Na przykład pościele w tonacji różu oraz wszelkich odmian pasteli, poszewki zdobione wzorami z wykorzystaniem złoceń i posrebrzeń, motywy takie jak serduszka lub gwiazdki. Ponadto pościele dla dziewczynek często zdobione są postaciami z bajek oraz wizerunkami bohaterek, z którymi utożsamiają się dziewczynki. Nie mniej jednak zdarzają się młode damy zafascynowane światem science-fiction, szybkimi samochodami lub sportami walki – w takim przypadku uszczęśliwi je pościel adekwatna do ich zamiłowań i pasji.

 

Nadchodzące promocje