Pościel satynowa 200×220

Pościel satynowa 200×220

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel satynowa 200×220-poradnik Westwing

Kupując pościel do dużego, dwuosobowego łóżka, można się pokusić o kołdrę w naprawdę dużym rozmiarze. Największy standardowy rozmiar pościeli to 200x220. Jest to specjalnie wydłużona wersja dla wysokich osób, które nie mieszczą się swobodnie pod zwykłymi kołdrami. Można jej też używać jako bardzo szerokiego przykrycia, dzięki któremu dwie osoby mogą się komfortowo otulić do snu.

Niezwykle duża kołdra wymaga też wyjątkowo obszernej poszewki. Najlepiej, aby była wykonana z lekkiego materiału, który nie będzie dodatkowo zwiększał ciężaru przykrycia. W tej roli doksonale sprawdzi się delikatna i przewiewna satyna. Prezentujemy wyjątkowo dużą pościel satynową, którą można się wygodnie otulić nawet w największym łóżku. Pościel satynowa 200x220 ma wiele zalet, z którymi warto się zapoznać!

Czym jest satyna?

Satyna to typ luksusowej tkaniny atłasowej, która charakteryzuje się specyficznym rodzajem splotu włókien. Wytwarza się ją z różnych materiałów naturalnych, w tym z bawełny i jedwabiu. Materiał ten jest z jednej strony lekko lśniący, natomiast druga strona jest matowa. Charakteryzuje się tym, że jest miękki i gładki, a także wyjątkowo lekki i przewiewny. Z tego względu jest to tkanina szczególnie chętnie stosowana do wyrobu pościeli. Produkty z satyny są polecane zwłaszcza na lato, kiedy wysoka temperatura może utrudniać zaśnięcie. Ze względu na niewielki ciężar dobrze nadają się też do wyrobu pościeli w dużych rozmiarach, jak 180×200 lub nawet 200×220.

Satyna bawełniana

Pościel satynowa z dużym udziałem jedwabiu w składzie może być zbyt chłodna na zimę. Nie trzeba jednak wtedy rezygnować z gładkiej pościeli. Bardzo popularnym i cenionym materiałem na poszewki jest satyna bawełniana. W porównaniu z satyną jedwabną jest ona znacznie cieplejsza. Jednocześnie zachowuje typową dla tkanin atłasowych miękkość i lekkość. W przypadku produktu wykonanego z satyny bawełnianej należy pamiętać, że jest ona delikatniejsza od zwykłej bawełny i wymaga staranniejszej pielęgnacji. Poszewek nie należy prać w temperaturze wyższej niż 40°C, a pralka powinna być ustawiona na niskie obroty.

Standardowe rozmiary pościeli

Pościel satynowa jest dostępna we wszystkich standardowych rozmiarach. Poszewki na kołdrę mają wówczas najczęściej wymiary (w centymetrach):

  • pojedyncza (standardowy) – 140×200
  • podwójna – 160×200,
  • duża – 180×200 lub 200×200,
  • wydłużona – 200×220,
  • poszewki na poduszki – 60×70 lub 80×70.

Oczywiście można też bez problemy kupić bawełnianą pościel satynową w mniejszych rozmiarach, przeznaczoną dla dzieci.

Kolorowa pościel – inspiracje.

Lekko połyskująca satyna sprawia wrażenie komfortu i luksusu. Nie wymaga wymyślnych wzorów ani dodatkowych zdobień, aby naprawdę dobrze się prezentować. W przypadku pościeli satynowej dużych rozmiarów, takich jak wydłużona wielkość 200 cm na 220 cm, warto postawić na jednolity kolor. Czy będzie to stonowana szarość, niewinny błękit lub optymistyczna zieleń, pościel satynowa 200×220 będzie się w nim prezentować świeżo i elegancko.