Pościel turkusowa

Pościel turkusowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel turkusowa-poradnik Westwing

Czy pościel jest istotnym elementem wystroju wnętrz? Bądź co bądź, rzadko pokazujemy ją gościom. Z drugiej strony łóżko to najważniejszy mebel w sypialni - bywa bardzo dekoracyjny. Jeśli odpowiednio dobierze się do niego pościel, można uzyskać nietuzinkowy efekt. Pościel turkusowa wprowadza do sypialni wyrazisty, radosny akcent. Turkus to jeden z ulubionych kolorów w krajach arabskich - może dlatego kojarzy się ze słońcem i pogodą ducha. Nadaje się do pokoju dla dzieci i pełnego przepychu salonu w stylu glamour. Pościel turkusowa okaże się oryginalnym dodatkiem do wnętrz zaaranżowanych w różnych stylach - od orientalnego po boho.

W kolorach orientu

Biel i turkus to połączenie kolorystyczne szczególnie lubiane w krajach północnej Afryki, jak Maroko czy Tunezja. Urządzając sypialnię w stylu orientalnym, warto sprawić sobie turkusowy komplet pościeli. W połączeniu z białymi ścianami i meblami ten element zapewni wnętrzu pogodny, słoneczny charakter. Pościel turkusowa w takiej aranżacji idealnie zaprezentuje się na rozległym łożu ze zwiewną, białą moskitierą upiętą u góry w charakterze baldachimu. Doskonałym wyborem będzie w tym wypadku pościel turkusowa ozdabiana w arabskie ornamenty.

Turkus w stylizacji orientalnej nie musi wyłącznie łączyć się z bielą. Świetnie pasuje do niego również czekoladowy brąz. Pościel turkusowa z elementami brązu sprawi, że sypialnia nabierze wyjątkowego, intymnego charakteru. Istotne także, by pościel turkusowa komponowała się z innymi dodatkami, jak przywiezione z krajów arabskich talerze dekoracyjne, poduszki, pufy marokańskie i ozdoby z elementami kamienia turkusowego.

Pościel turkusowa – ekstrawagancki dodatek w stylu glamour

W kochającym blask i nietypowe rozwiązania stylu glamour kolor turkusowy sprawdza się znakomicie. Może znaleźć się na tapetach, zasłonach lub welurowych obiciach foteli i kanap. Wprowadzenie intensywnego koloru do wnętrz w stylu glamour przełamuje klasyczną konwencję i nadaje pomieszczeniu nieco ekstrawagancki charakter. W sypialni ciekawym rozwiązaniem będzie okazałe łoże w kolorze turkusowym z miękkim, wysokim wezgłowiem. Satynowa pościel turkusowa będzie wyglądać na nim wspaniale, fantastycznie zaprezentuje się też na białym łożu ze skórzanym wezgłowiem. W otoczeniu lśniących luster, kryształowego żyrandola, szklanych świeczników oraz mebli o wyrafinowanym designie pościel turkusowa w sypialni będzie prezentować się po królewsku.

Pościel turkusowa i radość łączenia barw w stylu boho

W stylu boho im bardziej kolorowo, tym lepiej. Biżuteria z elementami kamienia turkusowego to idealny dodatek dla osób inspirujących się boho w ubiorze. We wnętrzach w tej aranżacji też nie powinno zabraknąć miejsca na turkus. Wśród eksponowanych na regale i komodzie bibelotów mogą znaleźć się turkusowe skarabeusze będące pamiątką z podróży do krajów arabskich, jasnobłękitna ceramika lub orientalne szkatułki z elementami turkusa. Kolor turkusowy we wnętrzach w stylu boho sprawdza się doskonale – jest wyrazisty, jasny, napawa optymizmem. Można go łączyć z innymi intensywnymi barwami jak trawiasta zieleń, czerwień, fiolet, żółcie. Pościel turkusowa w stylizacji boho powinna być wzorzysta, najlepiej ozdabiana w etniczne motywy. Jeśli ma kolor jednolity, warto zestawić ją z różnobarwnymi poduszkami. W sypialni zaaranżowanej w stylu boho pościel turkusowa powinna być wykonana z naturalnego i przyjaznego skórze materiału, jak na przykład bawełna.

Turkus to kolor żywy, ciepły, radosny, dlatego warto wprowadzać do wnętrz dodatki w tej barwie. Pościel turkusowa może nadać wyjątkowy charakter niejednej sypialni.