Pościel w kropki

Pościel w kropki

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel w kropki-poradnik Westwing

Moda na kropki nie przemija. W 1964 na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie Kasia Sobczyk śpiewała „Biedroneczki są w kropeczki (…) bo na kropki widać moda…”.  Choć od tego czasu upłynęło pięćdziesiąt lat, słowa tej piosenki nie straciły na aktualności. Nawiązując żartobliwie do popularnego rymu można by dodać, że w kropeczki są też sukieneczki, i bluzeczki, i kubeczki, i jasieczki… Żartować sobie oczywiście można, ale biorąc pod uwagę popularność „kropkowego” motywu mimo upływu lat, należy dojść do wniosku, że kropki to w gruncie rzeczy bardzo poważna wzornicza propozycja.

Kropkami zdobi się niemal wszystko. Tkaninę ubraniową, pościelową i bieliźnianą, wyroby z ceramiki, plastiku i innych tworzyw syntetycznych, artykuły piśmiennicze, nawet przedmioty z metalu. Kropki zyskały status motywu dekoracyjnego, będącego wyznacznikiem stylu zarówno eleganckiego - wystarczy zwrócić uwagę na krawaty, sukienki i koszule - jak i codziennego. Od jakiegoś czasu kropki robią furorę także w świecie wyposażenia wnętrz, stając się wdzięcznym motywem ornamentacyjnym ścian, tkanin obiciowych, wszelkiego typu dodatków, na przykład dywanów, bielizny stołowej i pościelowej.

Pościel w kropki z błyszczącej satyny lub jedwabiu – styl i szyk

Komplety pościelowe z błyszczących, naturalnych tkanin wyglądają niezwykle elegancko i stylowo. Drobne kropeczki dodają im lekkości i humoru, a duże, kolorowe grochy wprowadzają zaś element swobody i charyzma. Bardzo atrakcyjnie wygląda pościel w kropki utrzymana w kolorystyce czerni i bieli lub w innych kontrastujących zestawieniach. Jeśli pościel jest dwustronna, można efektywnie to wykorzystać, ścieląc łóżko tak, aby oba kolory zostały jednocześnie wyeksponowane. Jedno lub wielobarwne, drobne kropeczki czy też całkiem spore grochy, ożywią sypialnię i dodadzą jej wdzięku. Dzięki kropkom, wysokogatunkowe tkaniny, jakimi są jedwab i satyna, zyskają na dynamice i oryginalności.

Pościel w kropki z bawełny – na co dzień i od święta

Pościel bawełniana jest szalenie popularna ze względu na walory materiału z jakiego ją wykonano–  tkanina bawełniana jest przewiewna, miła w dotyku, plastyczna, antyalergiczna oraz trwała i praktyczna w użyciu. Włókna bawełny bardzo łatwo barwi się i dekoruje, dlatego dostępny jest wachlarz wzorów i kolorów. Szczególną uwagę warto zwrócić na poszewki zdobione jednobarwnymi lub kolorowymi kropkami, które pasują niemalże do każdego wnętrza. Do sypialni utrzymanej w monochromatycznej kolorystyce można dobrać pościel nawiązującą do barwy dominującej w pomieszczeniu lub wręcz przeciwnie – wybrać taką, która pozostanie w zdecydowanym kontraście. Wszystko zależy od tego, czy zamierzonym efektem jest wtopienie łóżka w monochromatyczny wystrój pokoju, czy wyeksponowanie go na tle stonowanych barw.

Pościel w kropki – wesoła pościel dla dzieci

O ile ewolucja sposobu postrzegania rzucika w kropki zmierzała ku temu, by wzór ten zaakceptowali również dorośli, o tyle popularność kropek, kropeczek, grochów i groszków wśród dzieci nigdy nie była kwestionowana. Kołderka w kropki dla niemowlak, czy piegowaty komplet pościeli dla starszego dziecka to znakomity prezent na każdą okoliczność. Szczególnie, jeśli wykropkowany deseń jest tłem dla lubianych przez dzieci postaci z bajek i kreskówek.

Nadchodzące promocje