Pościel w panterkę

Pościel w panterkę

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel w panterkę-poradnik Westwing

Coco Chanel mawiała, że wnętrze domu jest odbiciem naszej duszy. Uważała ona bowiem, że tylko w domu jesteśmy w pełni sobą, a jego wystrój świadczy o zamieszkującym w nim człowieku. Dom traktowany jest jako azyl, miejsce wypoczynku i oaza bezpieczeństwa. Podobno jego wnętrze świadczy o człowieku nawet bardziej, niż jego ubiór.

Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, czy mieszkanie zajmuje osoba starsza czy młodsza, mężczyzna czy kobieta. Duża liczba pamiątek i bibelotów we wnętrzu może świadczyć o chęci zatrzymania czasu i powrotu do lat młodzieńczych – szczególnie w przypadku osób starszych. Również na podstawie wybieranych wzorów – takich jak panterka – można określić upodobania domowników. Chociaż deseń ten czasem kojarzy się z kiczem, jesteśmy przekonani, że pościel z tym motywem może być stylowym i wytwornym dodatkiem.

Stylowe inspiracje

Inspiracje do urządzania wnętrz można napotkać na każdym kroku. Najwięcej inspiracji można znaleźć w naturze. Bogata gama wzorów, kolorów, faktur i form zachęca do przeniesienia ich do domowego wnętrza.

Egzotyka na co dzień

Moda na zwierzęce printy obowiązuje nie tylko w odniesieniu do ubrań, ale jest widoczna również w trendach wnętrzarskich. Zebra, tygrys i pantera idealnie oddają ducha przygody i chęć nawiązania do dzikiej natury. Trzeba być jednak ostrożnym, aby nie popaść w kicz. Decydując się na wykorzystanie tych wzorów, warto wybrać jeden duży element, na przykład fotel z obiciem lub dywan, lub kilka mniejszych – jak poduszki czy narzuty. Motywy zwierzęce mogą być ciekawym dodatkiem do wielu stylów. Świetnie sprawdzą się w domu miłośnika egzotycznych podróży. Można umieścić je również na ścianie – jako obrazy lub w formie tapety.

Pościel w panterkę jako element wystroju sypialni

Pościel w panterkę nie musi kojarzyć się z pokojem nastoletniej dziewczyny. Może być to stylowy dodatek do sypialni dorosłej, pewnej siebie i niezależnej kobiety. Motyw ten – w swoich naturalnych barwach – bardzo dobrze dopasuje się również do stylu klasycznego i prostych form. Świetnie będzie się też prezentować w sypialni, w której dominują kolory ziemi, czyli brązy, beże i delikatne odcienie żółtego. Panterka może mieć jednak różne kolory, nie tylko nawiązujące do oryginalnych wzorów zwierząt. W wersji czarno-białej, wzór ten może być elementem stylu glamour. Zestawiona ze srebrnymi i połyskującymi dodatkami, panterka doda wnętrzu drapieżności i „pazura”. Kolorowy – na przykład różowo-zielony – wzór panterki polubi z kolei każde dziecko. Motyw panterki można wykorzystać zarówno na pościeli bawełnianej, jak i satynowej. Dzięki tej ostatniej, sypialnia nabierze eleganckiego charakteru.

Nadchodzące promocje