Pościel w stylu skandynawskim

Pościel w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Współcześni projektanci wnętrz uważają aranżację za kompletną, jeśli jest dopracowana i spójna w każdym szczególe. Za tą myślą podążają także firmy i osoby produkujące dodatki do wnętrz. Dzięki nim bez trudu można kupić akcesoria pasujące do ulubionego trendu wnętrzarskiego. Przykładem może być pościel w stylu skandynawskim, która doskonale uzupełni i wykończy sypialnianą aranżację.

Pościel w stylu skandynawskim cechuje prosty design i wykonanie z naturalnych materiałów. A to zapewni zdrowy i spokojny sen. Podpowiadamy, jak wybrać idealny komplet poszewek.

pościel w stylu skandynawskim w kratkę

Pościel w stylu skandynawskim — materiały

Styl skandynawski charakteryzuje się zamiłowaniem do stosowania naturalnych materiałów. Oznacza to, że w sypialnianej aranżacji meble i rama łóżka będą wykonane z drewna, a pościel i pozostałe tekstylia z bawełny.

Bawełna to doskonały materiał na pościel. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości (można prać w pralce w wysokich temperaturach). Można go prasować, dzięki czemu pozbywa się bakterii. A co najważniejsze bawełna przepuszcza powietrze, dzięki czemu pościel z niej uszyta zapewnia komfortowy sen i utrzymanie idealnej temperatury ciała.

pościel w stylu skandynawskim czerwona

Pościel w stylu skandynawskim — kolory i wzory

Pościel w stylu skandynawskim, podobnie jak wnętrza scandi, utrzymana jest w jasnej gamie kolorystycznej. Dominuje biel, którą przełamuje się beżem, pastelowymi barwami, a czasem także ciemniejszym brązem lub granatem. Rzadko w skandynawskich aranżacjach widuje się mocniejsze kolory, takie jak żółty, czerwony lub zielony.

Motywy występujące na pościeli z nutą scandi najczęściej związane są z przyrodą. Mogą to być nadruki z fotografiami zwierząt lub krajobrazów, a także rysunkami roślin. W nowocześniejszej odsłonie na pościeli umieszcza się proste geometryczne wzory lub w ogóle się z nich rezygnuje pozostawiając ją jednolitą.

pościel w stylu skandynawskim beżowa

Dziecięca pościel w stylu skandynawskim

Również najmłodsi mogą cieszyć się swoją własną pościelą w modnym stylu skandynawskim. Ta nie jest już tak monochromatyczna jak pościel dla dorosłych. Zdarzają się tu wesołe wzory i żywe kolory.

Wśród motywów dekoracyjnych dominują zwierzaki (sówki, koty i króliczki) oraz obrazki związane z szeroko rozumianą przyrodą (chmurki, gwiazdki i drzewka). Równie popularne są delikatne wzory geometryczne, na przykład kropki lub zygzaki.

Pościel w stylu skandynawskim jest bardzo modna, a dzięki subtelnej kolorystyce i delikatnym wzorom spodoba się prawie wszystkim!