Pościel z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pościel z satyny bawełnianej-poradnik Westwing

Pościel satynowa to produkt ekskluzywny. W sypialni wygląda niezwykle stylowo, a jednocześnie jest bardzo miła w dotyku. Niewiele materiałów nadaje pościeli taki rys szlachetności. Eleganckie wyroby z satyny to dobry pomysł na prezent, stąd często wręczane są z okazji ślubów i jubileuszy. Nie warto jednak czekać, by ktoś inny podarował nam satynowy komplet, gdyż taki prezent możemy sprawić sobie sami – zwłaszcza, że wybór pościeli z satyny jest spory.

Satyna to charakterystyczny materiał – jej połysk jest miły oku, a wrażenie chłodu przy zetknięciu ze skórą jest niezwykle przyjemne. Z materiału tego szyje się eleganckie komplety pościelowe, pod którymi – zwłaszcza latem – śpi się naprawdę komfortowo. W upalne noce najlepiej położyć się właśnie w satynowej pościeli. Prześcieradła i poszewki wykonane z satyny chłodzą rozgrzane ciało.

Satyna satynie nierówna

Satyna jest produkowana z wysokiej jakości przędz czesanych. Na rynku dostępne są dwa odmienne produkty – oba nazywane są pościelą satynową. Pierwszym z nich jest pościel z satyny właściwej, czyli błyszczącej i śliskiej, wykonanej z jedwabnych przędz atłasowych. Najczęściej sprzedaje się ją w formie gładkiej, pozbawionej dodatkowych ozdób w postaci wzorów i nadruków. Drugim rodzajem jest pościel z satyny bawełnianej, czyli wykonana z bawełnianej przędzy o satynowym splocie. Jedna ze stron tej tkaniny ma charakterystyczny połysk, co sprawia, że materiał przypomina wyglądem klasyczną satynę.

Zalety pościeli z satyny bawełnianej

Pościel z satyny bawełnianej wykonana jest z bawełny, dzięki czemu zachowuje właściwości charakterystyczne dla wszystkich bawełnianych tkanin. Pościel jest ładna, a przy tym trwała i niewymagająca prasowania. Satyna bawełniana jest też higroskopijna i dobrze „oddychająca”. Spanie w satynowej pościeli jest zdrowe dla skóry, ponieważ tkanina ta wykonana jest z całkowicie naturalnego surowca.

Duży wybór – duże możliwości

Satynowa pościel pasuje do niemal każdej sypialni. Ze względu na delikatny połysk, pięknie zdobi łóżko. Poduszki i kołdry obleczone satynowymi poszewkami są wykorzystywane w sypialniach urządzonych w różnych stylach – od wnętrz surowych i minimalistycznych aż pełne przepychu sypialnie w stylu glamour. Dostępne na rynku komplety występują w różnych kolorach i ozdobione są wieloma dekoracyjnymi motywami. Pościel satynową można nabyć w kilku rozmiarach – jedne z najpopularniejszych to 140×200 cm i 160×200 cm.