Prezent dla mamy

Prezent dla mamy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Prezent dla mamy-poradnik Westwing

Mama jest jedną z najważniejszych i najbliższych osób. To ona troszczy się o dziecko przez całe swoje życie. Mamie można wiele zawdzięczać, ponieważ to ona kształtuje patrzenie na świat dziecka i uczy tego, co jest w życiu najważniejsze. Z mamą zazwyczaj wiąże się również wiele ciepłych wspomnień. Ponieważ osoby te są wyjątkowe, należą im się wyjątkowe niespodzianki. Podpowiadamy, jaki prezent dla mamy spełni jej oczekiwania!

Każda mama powinna dostawać prezenty codziennie — za trud, który wkłada w wychowanie dzieci, pyszne obiady i miłość, którą obdarza innych. 26 maja, który jest Dniem Matki, to ważna data w kalendarzu oraz okazja na podarowanie mamie czegoś wyjątkowego. Czasami jednak ciężko wybrać podarek nawet dla tak bliskiej osoby. Prezent dla mamy powinien być przemyślany. Może być również wykonany własnoręcznie!

Historia Dnia Matki

Dzień Matki obchodzono już w czasach starożytnych. Matki były wtedy symbolem urodzaju i płodności. Później na długo jednak zapomniano o tym kulcie. W XVII wieku w Anglii na nowo powróciło czczenie rodzicielek. Ówcześnie obchodzono święto zwane niedzielą u matki. Był to dzień wolny od pracy, w którym obdarowywano matki prezentami, a te, w zamian za podarki, udzielały błogosławieństwa. Nieustannie zwyczaj ten trwał do końca XVIII wieku. Następnie powrócił dopiero po II wojnie światowej i trwa do dziś. Obecnie obchodzi się wiele podobnych świąt, które czczą najbliższe osoby, na przykład Dzień Babci, Dzień Dziadka i Dzień Dziecka.

Prezent dla mamy – pomysły

Prezentem dla mamy jest nawet uśmiech dziecka. Warto jednak obdarować ją przedmiotem, który będzie przypominać o bliskiej osobie. Pomysłem na prezent dla mamy może być:
Album ze zdjęciami – album ze wspólnymi zdjęciami sprawi, że w każdej chwili będzie można powspominać odległe czasy. To sentymentalny prezent, który zawsze będzie trafny!
Torebka – mama to kobieta, a kobiety kochają dodatki. Każdej z nich potrzebna jest torebka. Te przedmioty dostępne są w wielu kolorach i wzorach, dlatego można znaleźć torebkę, która idealnie wpasuje się w gust mamy.
Dekoracje wnętrzarskie – świetnym rozwiązaniem jest podarowanie bliskiej osobie dodatków do wnętrza. Mogą to być lampy, figurki dekoracyjne, nowoczesne zegary ścienne, ramki na zdjęcia lub inne akcesoria, które będą pasowały do domu mamy. Taki upominek będzie zdobił pokój. Ponadto ten element wnętrza będzie codziennie przypominał o osobie, która go podarowała!
Meble – jeśli jest się w posiadaniu większego budżetu, warto sprezentować mamie mebel. Może to był przytulna kanapa, stolik kawowy lub wygodny, bujany fotel. Cena takiego prezentu jest wyższa, lecz radość mamy jest przecież nieoceniona!

Własnoręczny prezent

Niezależnie od wieku można podarować mamie własnoręczny prezent. Na pewno ucieszy on niejedną rodzicielkę, która, jak nikt inny, doceni trud włożony w wykonanie podarku. Ponadto taka niespodzianka będzie jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Dobrym pomysłem jest stworzenie kubka z napisem.

• Należy kupić kubek o jednolitej barwie.
• Do farb witrażowych dołączone są bezbarwne, foliowe kartki. Farbą w ulubionym kolorze tworzymy napis na folii.
• Napis może stanowić wyrażenie uczuć, na przykład „Kocham Cię, Mamo”, lub być ciekawą sentencją — „Jest na świecie istota, u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami – matka”.
• Po wyschnięciu wystarczy odkleić napis z folii i przykleić na kubek.
• Gotowy kubek pakujemy do ozdobnej torebki lub pudełka.