Prezenty ślubne

Prezenty ślubne

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Prezenty ślubne-poradnik Westwing

Prezenty ślubne

Ślub to wyjątkowa i uroczysta okazja. W tej ważnej chwili goście chcą nie tylko towarzyszyć młodej parze, ale również godnie ją obdarować. Wybór ślubnego prezentu jest niezwykle trudnym zadaniem i często podświadomie odkłada się tę decyzje na później. Zamiast unikać problemu, lepiej na spokojnie przemyśleć odpowiedni zakup i wybrać coś, co na pewno ucieszy nowożeńców. Możliwości jest kilka – zakup sprzętu związanego z wyposażeniem domu, skorzystanie z przygotowanej przez narzeczonych listy bądź wręczenie ciekawego prezentu niespodzianki. Można też nawiązać bezpośrednio do zainteresowań państwa młodych i podarować im ciekawą książkę lub oryginalny obraz. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, ale jedno jest pewne – prezenty ślubne wspomina się przez całe życie, dlatego zawsze powinny być eleganckie i wyjątkowe.

oryginalne prezenty ślubne

Idealne prezenty ślubne

Prezent powinien być unikalny, jak ten wyjątkowy dla nowożeńców dzień, dobrze jednak, gdy będzie także praktyczny. Na nowej drodze wspólnego życia młoda para będzie potrzebować wielu rzeczy podczas aranżacji własnego domu.

prezenty ślubne z porcelany

Tradycyjne prezenty ślubne

Tradycyjne prezenty ślubne to przede wszystkim drobny sprzęt AGD oraz inne przedmioty, które mogą się przydać małżeństwu podczas urządzania wspólnego domu. Można im podarować ekspres do kawy, mikser, elegancką zastawę lub komplet sztućców. Nowości na rynku będą idealnym prezentem dla osób, które śledzą nowinki techniczne. Przy zakupie sprzętu AGD lub produktów elektronicznych warto pamiętać o zachowaniu paragonu. Jeśli zdarzy się, że ktoś inny podaruje Młodym taki sam prezent, obdarowani będą mogli wymienić towar na inny, który im się spodoba. Wyroby ze szkła – zestaw kieliszków do szampana bądź piękne, ręcznie zdobione kieliszki do białego lub czerwonego wina to również dobry pomysł. Komplet na pewno się przyda! Tradycyjnie młodą parę obdarowuje się także kopertą, która jest wypełniona gotówką – w ten sposób sami mogą kupić to, czego im najbardziej potrzeba.

prezenty ślubne do domu

Oryginalne prezenty ślubne

Oryginalne prezenty to idealny pomysł dla rodziny czy bliskich przyjaciół. Kiedy zna się młodą parę, łatwiej jest wybrać odpowiedni prezent na ślub. Ten może łączyć się z ich wspólną pasją, na przykład podróżami – album, ramki na zdjęcia, komplet walizek. Warto też wykorzystać swój talent – na przykład podarować małżeństwu ich ręcznie malowany portret czy też dołączyć do prezentu napisany przez siebie wiersz. Ręcznie pomalowane kieliszki do wina czy zestaw kieliszków do szampana ucieszą nowożeńców i przydadzą się podczas romantycznego wieczoru. Piękne karafki czy szklanki z kolorowego lub białego szkła zachwycą obdarowanych. Jeśli ogranicza nas budżet – podarujmy Młodym coś, co ich zaskoczy. Kinomaniaków ucieszy koszyk z ulubionymi filmami uzupełniony popcornem oraz innymi filmowymi przekąskami. Miłośnikom dobrego wina podarujmy butelkę z tym aromatycznym trunkiem. Specjaliści w dobrych sklepach z winami i trunkami z wyższej półki na pewno chętnie doradzą,co kupić.

Spersonalizowane podarunki będą bardzo miłym gestem. Można wygrawerować lub wyhaftować coś na prezencie – inicjały nowożeńców lub inspirujący cytat. Ręczniki bądź szlafroki z wysokiej jakości materiałów z wyhaftowanymi inicjałami ucieszą każdą parę, a piękne zegarki z grawerem zachwycą wszystkich gości!

Vouchery na zabiegi SPA czy sesję fotograficzną lub zakupy w ulubionym sklepie będą ciekawą alternatywą dla tradycyjnych prezentów oraz gotówki.

prezenty ślubne ręczniki

Lista prezentów

Coraz częściej młode pary tworzą listy prezentów, aby ułatwić wybór rodzinie i znajomym, a także uniknąć zduplikowanych oraz nietrafionych prezentów. Wystarczy stworzyć internetową listę, do której link zostanie wysłany wraz z zaproszeniami, bądź dostarczyć ją osobiście. Zaproszeni goście mogą ją edytować, rezerwując prezenty, którymi chcą obdarować nowożeńców. Rezygnuje się jednak z elementu zaskoczenia, niespodzianki, która czeka w pięknie zapakowanym pudełku, domysłów nad zawartością prezentu.

prezenty ślubne do kuchni

Zamiast kwiatów

Na zaproszeniu często pojawia się informacja, że narzeczeni zamiast kwiatów proszą o przyniesienie czegoś innego. Przeważnie zaznaczają, co chcieliby dostać zamiast bukietów. Najczęściej jest to wino, książki, a także… kupon na loterię! Zaczynający nową drogę życia nie zapominają także o potrzebach innych. Proszą gości o obdarowanie domów dziecka, hospicjów, szpitali, a także schronisk dla zwierząt. Radość sprawia nie tylko branie, ale także dawanie. Zwłaszcza w tak specjalnym dniu! Na koniec warto pamiętać o odpowiednim zapakowaniu prezentu. Oryginalna paczuszka sprawi, że nasz prezent wyróżni się z tłumu i na dłużej zapadnie w pamięć!

prezenty ślubne zamiast kwiatów

Westwing inspiruje w najważniejszych chwilach

Zmieniające się kampanie sprzedażowe Westwing pomogą znaleźć idealny prezent nie tylko na ślub, ale praktycznie na każdą okazję. Warto zaskoczyć nowożeńców, a także mamę, tatę, chłopaka, dziewczynę lub siostrę. Na Westwing znajdziesz prezent idealny! Boże Narodzenie, Wielkanoc lub Walentynki – Westwing przygotuje coś wyjątkowego! Zaskocz przyjaciół i bliskichi wybierz coś z szerokiej gamy produktów oferowanych przez Westwing!