Prezenty urodzinowe

Prezenty urodzinowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Prezenty urodzinowe-poradnik Westwing

Każdy kocha prezenty! To wspaniały sposób, by pokazać swoje przywiązanie do bliskich osób oraz by wywołać uśmiech na ich twarzach. Szczególnie w dniu swoich urodzin wszyscy chcą się czuć docenieni. Dlatego prezenty urodzinowe zajmują szczególne miejsce wśród wszystkich  podarunków.

Dobrze wybrany prezent na urodziny powinien być piękny, funkcjonalny i pomysłowo zapakowany. Mawia się, że najlepiej kupić przedmiot, który chciałoby się mieć samemu. Podpowiadamy, jak wybrać prezent dla niej, dla niego i dla dziecka.

Prezent dla niego

Znalezienie idealnego prezentu na urodziny dla mężczyzny nie jest wcale łatwym zadaniem. Najlepiej przeprowadzić mały wywiad, by sprawdzić, co najbardziej ucieszy wujka, brata, dziadka czy przyjaciela. Uniwersalnym prezentem będą perfumy lub portfel, ale dla osoby najbliższej warto wybrać bardziej spersonalizowany prezent. Tacie można kupić butelkę szlachetnego alkoholu. Osoby aktywne ucieszą się ze skoku na bungee czy wyścigu gokartów, miłośnicy sportu chętnie zobaczą mecz na żywo, a fanów dobrej muzyki ucieszy bilet na koncert. Partnera można zaskoczyć romantyczną kolacją i kompletem nowej bielizny.

Pomysły na prezenty dla kobiet

Mówi się, że znalezienie idealnych prezentów urodzinowych dla kobiet jest dużo prostsze niż wybranie podarunków dla mężczyzn. Panie ucieszą się zarówno z kosmetyków, ubrań czy akcesoriów, jak i ze wspólnie spędzonego czasu. Oczywiście jest to kwestia bardzo indywidualna! Miłośniczki mocnych wrażeń chętnie skoczą na bungee ze swoim partnerem, a podróżniczki ucieszy weekendowy wyjazd czy nowy aparat fotograficzny. Dla babci pięknym prezentem będzie na przykład upominek w postaci ramki ze zdjęciami wnuków, a dla mamy wspaniałe kwiaty lub ulubione perfumy.

Prezenty urodzinowe dla dzieci

Nikt nie kocha prezentów tak, jak kochają je dzieci! W ich przypadku im większy prezent urodzinowy, tym większa radość malucha. Dobrze jednak skonsultować wybór z rodzicami obdarowywanego dziecka, ponieważ bardziej może mu się przydać nowy plecak niż kolejny samochód bądź sukienka. Warto także dorzucić coś przydatnego – interesującą książkę czy kolorowe kredki lub śmieszne rękawiczki. Dzieci uwielbiają słodycze, ale należy wybierać tylko produkty dobrej jakości. Od czasu do czasu można pozwolić im na odrobinę szaleństwa i kupić ich ulubione smakołyki. Urodziny dziecka to przecież dzień szczególny. Malucha ucieszy każdy upominek, chociaż, jak wiadomo, im większy prezent, tym większa radość.

Inne pomysły na prezenty

Kiedy ciężko zdecydować się na coś konkretnego, zawsze można skorzystać z kilku innych opcji.Prezenty urodzinowe

Zrób to sam – ręcznie robione prezenty urodzinowe ucieszą każdego! Ciasto czy ciasteczka to idealne prezenty dla dziecka, a pięknie zdobiona ramka z kolażem wspólnych zdjęć będzie pamiątką na wiele lat. Romantyczny wieczór we dwoje przy wystawnej kolacji to również doskonały pomysł na upominek z okazji urodzin.

Księga marzeń to doskonały pomysł nie tylko dla ryzykantów i miłośników adrenaliny! Do księgi można także dodać weekend w spa czy kupony do restauracji. Obdarowana osoba będzie mogła wybrać prezenty urodzinowe, które spodobają jej się najbardziej.

Pieniądze nigdy nie zastąpią prawdziwych prezentów urodzinowych! Obdarowany może kupić sobie, co zechce, ale pozbawia się go niespodzianki i radości z trafnie wybranego podarunku! Jeśli jest się zdecydowanym na prezent w postaci pieniędzy, warto zadbać, by nie była to nudna koperta! Monety o małym nominale można wrzucić do pięknego pudełka czy ozdobnego słoika i podarować je solenizantowi w takiej ciekawej formie.

Kwiaty będą doskonałym dodatkiem do prezentu dla każdej kobiety! Piękny bukiet szczególnie ucieszy obdarowaną mamę.

Pudła, pudełka i pudełeczka

Nie powinno się oceniać książki po okładce, ale prezent już tak! Ładnie zapakowane prezenty urodzinowe będą cieszyć jeszcze przed ich otwarciem. Ozdobne pudełka można kupić bądź zrobić je samemu. Do wyboru są także kolorowe papiery do pakowania prezentów i specjalne torebki. Dla dziecka najważniejsze będzie opakowanie – im większe, tym lepsze. Upominek powinien być ładnie zapakowany. Świadczy to także o obdarowującym.

Warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest przecież gest. Poprzez podarunek pragnie się pokazać obdarowanej osobie, że się ją docenia. Wybranie prezentu na urodziny, który ucieszy solenizanta, sprawi także radość obdarowującemu, a trud poszukiwań na pewno się opłaci!