Przekąski na różne okazje

Przekąski na różne okazje

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Przekąski na różne okazje-poradnik Westwing

Na przyjęciach i spotkaniach towarzyskich doskonale sprawdzają się przekąski, które przygotowane wcześniej, umilą wszystkim wieczór. Gospodarze nie będą musieli co chwilę biegać do kuchni, donosić potraw, wymieniać talerzy. Podawane przekąski powinny być dopasowane do charakteru przyjęcia i mieć odpowiednie rozmiary – najlepsze są te „na jeden kęs”. Dobrze, jeśli przekąsek jest dość sporo i gdy są różnorodne, a wtedy każda z zaproszonych osób znajdzie coś dla siebie. Równie ważne, co smak przekąsek, jest ich estetyczne podanie. Westwing podpowiada, jak przygotować przekąski na różne okazje i jak je podać. Zainspiruj się z nami!

Przekąski na różne okazje – jak podać

Serwowaniu przekąsek może sprzyjać wiele miejsc: talerzyki i tace możemy postawić nie tylko na stołach, ale także parapetach, komodach, szafkach, kredensach, blatach kuchennych. Doskonale sprawdzą się dwu-, trój- i czterodzielne miseczki na oliwki, orzeszki lub pomidorki oraz tace z przegródkami, na których idealnie zaprezentują się różne rodzaje kanapek klubowych lub krakersów z pastami. Niektóre miseczki, talerze i tace na przekąski sprzedawane są w kompletach z widelczykami, które pomogą gościom zakosztować serów lub małych kawałków mięs. Dobrym rozwiązaniem jest także stół obrotowy, na którym można serwować plastry owoców i warzyw.

Pomysły na przekąski

Ponieważ różne okazje wymagają innego podejścia, prezentujemy trzy pomysły na przekąski:

  • Wieczorne seanse filmowe, sobotnia herbatka z przyjaciółkami, dobre wino w gronie koleżanek wymagają specjalnej oprawy: podane na tacach i półmiskach przekąski będą cieszyć oczy, jeśli ozdobimy je sałatą, szczypiorkiem i natką pietruszki. Aby stworzyć odpowiedni nastrój, przy każdym rodzaju przekąsek można postawić świecznik lub lampion.
  • Podczas spotkania w męskim gronie lepiej zapomnieć o dietetycznych sałatkach. Przekąski (kawałki wędlin, kiełbas, koreczki, czipsy) warto ułożyć na dużych płaskich półmiskach, paterach albo zwykłych deskach do krojenia, które będą wyglądać swojsko.
  • Kinderbal lub spotkanie małych przyjaciół to przede wszystkim kolory i dobra zabawa. Przy takiej okazji nie powinno zabraknąć soków, wody albo kompotu. Maluchy będą zachwycone, kiedy na stole znajdą się popcorn, malutkie kanapki i słodycze. Na talerzykach i kubeczkach mogą widnieć podobizny postaci z bajek.

Rodzaj i składniki przekąsek będą zależeć od pory roku. Warto wykorzystywać sezonowe przepisy na sałatki i desery. Pamiętajmy o tym, że przekąski powinny być nie tylko smaczne, ale również ładnie podane. Wszak mówi się, że „jemy oczami”!