Pudełka na prezenty

Pudełka na prezenty

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pudełka na prezenty-poradnik Westwing

Któż nie kocha prezentów? Podarki sprawiają, że obdarowana osoba czuje się dowartościowana, wyróżniona i kochana. Mogą być dawane podczas najważniejszych dni — urodzin, imienin, rocznic, chociaż największym zaskoczeniem są te, które otrzymuje się bez okazji. Prezenty mogą wyrażać wdzięczność, troskę o bliską osobę oraz inne uczucia. Jeśli w dodatku są pięknie opakowane, stają się jeszcze bardziej atrakcyjne dla oka. Pudełka na prezenty odgrywają dużą rolę. Pobudzają wyobraźnię, wzbudzają ciekawość, co do zawartości opakowania i podnoszą urok podarunku. Podpowiadamy, dlaczego pudełka na prezenty są nieodłącznym elementem każdego upominku!

Pudełka na prezenty ślubne

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Warto więc sprawić, aby pudełka na prezenty były ozdobne i wyjątkowe. Jednym z rozwiązań są opakowania w kontrastowym kolorze — jeśli prezentem jest biały wazon, warto umieścić go w eleganckim,czarnym pudełku i odwrotnie. Gotowe, przyklejane kokardy odchodzą do lamusa. Pudełka na prezenty ślubne lepiej prezentują się, gdy są przewiązane tasiemką lub wstążką. Ozdobne kokardy pięknie wyglądają na jednolitych, białych pudełkach papierowych.

Same opakowania to za mało. Do pudełka na prezenty ślubne warto schować dekoracje, na przykład ozdobny papier. Zapełni on pustą przestrzeń oraz będzie wyglądać szykownie i romantycznie. To także doskonała metoda w przypadku, gdy pakujemy prezent łatwotłukący.

Kształt prezentu a pudełko na prezent

Zapewne każdy choć raz miał problem z zapakowaniem prezentu ze względu na jego niestandardowy kształt.

  • Podarek w kształcie prostopadłościanu wystarczy włożyć do eleganckiego pudełka. Dla lepszego efektu można je dodatkowo owinąć dekoracyjnym papierem, a następnie przewiązać wstążką i gotowe!
  • Trudniejsza sytuacja jest w momencie, gdy prezent ma formę walca. W sklepach dostępne są papierowe pudełka o takim kształcie. Jeśli jednak podarek nie pasuje, warto skusić się na alternatywę. Można owinąć prezent papierem dekoracyjnym na kształt cukierka lub utworzyć minimalistyczną dekorację poprzez doczepienie jedynie ogromnej kokardy.
  • Jeśli prezent posiada nietypowy kształt, najlepiej do jego zapakowania użyć szykownej torebki. Często posiadają one nadruk lub napis, który nawiązuje do okazji, z jakiej ofiaruje się komuś prezent.
  • Podczas pakowania lepiej zdecydować się na dwustronną taśmę klejącą, która jest o wiele bardziej estetyczna i mniej widoczna niż taśma przezroczysta.

Dodatki do pudełka na prezent

Istotny jest dobór dodatków do pudełka na prezent. Ozdoby, które są popularne i sprawdzają się od lat to wstążki, kokardy i tym podobne. Jeśli jednak prezent jest opakowany w papier po recyklingu, ciekawym rozwiązaniem jest przewiązanie go wiązką słomy. Na prezentach można umieścić także suszone kwiaty lub inne naturalne ozdoby.

Kolorowe opakowania prezentów i nie tylko —zainspiruj się z Westwing!

Szukasz pomysłów na ciekawe opakowania prezentów? Chcesz samodzielnie przygotować ozdobne pudełko na prezent? W Westwing znajdziesz setki interesujących pomysłów! Codziennie w naszym poradniku publikujemy nowe porady dotyczące aranżacji wnętrz, zakupu mebli i akcesoriów oraz praktyczne wskazówki dla majsterkowiczów. Nasze oryginalne dekoracje i opakowania prezentów pozwolą Ci zaskoczyć bliskich i podarować im coś wyjątkowego. W Westwing wierzymy, że w każdym drzemie dekoratorski talent, czasami potrzeba jedynie odrobinę inspiracji, aby go w sobie odkryć. Dlatego już dziś zarejestruj się na naszej stronie, aby na bieżąco śledzić nasz poradnik i odkrywać nowe pomysły. Zainspiruj się z Westwing!