Pudełka ozdobne

Pudełka ozdobne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pudełka ozdobne-poradnik Westwing

Są praktyczne, pojemne, dzięki nim można sprawić, że w domu zapanuje porządek. Mogą być duże lub małe, barwne lub utrzymane w spokojnej kolorystyce. Pudełka ozdobne to doskonały sposób na zorganizowanie przestrzeni na półkach, w szafach lub na podłodze. Kiedyś zarezerwowane dla strychu lub garażu czy piwnicy, dziś pudełko robi zawrotną karierę we wnętrzach mieszkalnych. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Pudełka ozdobne dla domu i na prezent

Pierwsze wzmianki historyczne na temat opakowań papierowych pochodzą z roku 1035, kiedy podróżnik z Persji odwiedził targowisko w Kairze, gdzie zobaczył, jak kupcy pakują warzywa i owoce w papier. Od tamtej pory opakowania znacząco się zmieniły – są trwalsze i solidniejsze. Producenci dbają, by ich towary pakowane były w jak najlepszej jakości opakowanie lub torebki. Współczesnych pudełek po towarach można używać także do przechowywania różnych rzeczy, a ponieważ są trwałe, można je samodzielnie ozdabiać, oklejać lub malować. Warto jednak zdecydować się na gotowe pudełka dekoracyjne, których cena nie jest wygórowana, za to jakość bardzo dobra. Pudełka ozdobne świetnie zorganizują nasze rzeczy w domu, ale to także idealne opakowania na prezent – dzięki różnym rozmiarom pudełek można w nie zapakować prawie wszystko. Pudełko ozdobne doda elegancji prezentowi i sprawi przyjemność obdarowanej osobie.

Małe i duże – odpowiednie do wszystkiego

Pudełka ozdobne do przechowywania rzeczy w mieszkaniu wykonane są zazwyczaj z grubej i sztywnej tektury. Rozmiary pudełek są bardzo różne – od takich o długości i szerokości kilku centymetrów, w których może się zmieścić biżuteria, do tych, w których przechowuje się zimowe akcesoria sportowe, np. sanki czy łyżwy.

Pudełka ozdobne – do kuchni, łazienki i pokoju

Pudełka ozdobne można podzielić pod względem tego, jakie akcesoria będą w nim przechowywane i w jakich pomieszczeniach zostaną ustawione:

  • kuchenne – wykonane są zazwyczaj z plastiku – przezroczystego lub z nadrukiem. Wybór tego tworzywa wynika z faktu, że w kuchni przechowuje się produkty spożywcze, które w kartonach mogłyby tracić swoje walory zapachowe.
  • łazienkowe – takie opakowania wykonane są często z wikliny, która jest popularnym materiałem pasującym do wystroju łazienek. Wiklina, zwłaszcza ta pomalowana na biało, kojarzy się ze śródziemnomorskim ciepłem i wakacjami nad morzem. Pudełka wiklinowe zamiast tradycyjnej pokrywki mają klapkę.
  • pudełka ozdobne do salonu, sypialni, garderoby – wykonane z tektury – to najpopularniejsze pudełka. Mają pokrywkę, a rogi pudełek często wzmocnione są metalowymi okuciami, co sprawia, że są trwałe.
  • do pokoju dziecinnegokolorowe, często zdobione postaciami z dziecięcego świata bajek.

Pudełka ozdobne to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można posegregować i przechowywać rzeczy domowe. Dzięki różnym materiałom, z których są wykonane, można dobrać najbardziej pasujące do wnętrza.