Pudełka plastikowe

Pudełka plastikowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pudełka plastikowe-poradnik Westwing

Pudełka plastikowe to uniwersalny sposób na organizowanie przestrzeni i przechowywanie rzeczy. Są niezwykle praktyczne i trwałe, dzięki czemu można używać ich nie tylko w łazience, kuchni czy pokoju dziecięcym, ale również w piwnicy, na strychu i w garażu. Podpowiadamy, jak w pełni wykorzystać ich potencjał!

Pudełka plastikowe — organizery do zadań specjalnych

Pudełka są wręcz stworzone do miejsc, w których panuje wilgoć, jak na przykład łazienka. Można zagospodarować je jako organizery na kosmetyki czy środki czyszczące. Świetnie sprawdzają się do przechowywania niewielkich przedmiotów (najmniejsze pudełka plastikowe mają wysokość zaledwie kilku cm!), na przykład lakierów do paznokci, kosmetyków do makijażu, ozdób czy przyborów do włosów. To bardzo praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu w poszukiwaniu konkretnego produktu nie trzeba wyjmować z szafki wszystkich pozostałych rzeczy – wystarczy wyciągnąć całe pudełko. W przypadku umieszczania pudełek w szafkach dobrym rozwiązaniem będzie wybór pojemników bez pokryw, co pozwoli na szybki dostęp do potrzebnych drobiazgów.

Czysta organizacja

Pudełka plastikowe umożliwiają utrzymanie higieny, ponieważ są łatwe w czyszczeniu. Ze względu na gładką strukturę i brak zakamarków, pudełka plastikowe łatwo odkurzyć, a w razie potrzeby umyć pod bieżącą wodą z wykorzystaniem detergentu. Pudełka plastikowe to organizery odpowiednie do magazynowania rzeczy takich jak akcesoria używane w ogrodzie czy w garażu. Można ustawić je również w piwnicy czy na strychu jedno na drugim, zaoszczędzając w ten sposób miejsce. W przypadku rzeczy rzadziej używanych warto nakleić na nie etykietki i krótko opisać zawartość pojemników.

Pudełka plastikowe w różnych odsłonach

Pudełka plastikowe oprócz aspektów praktycznych spełniają funkcje estetyczne. Występują w wielu kolorach, mogą więc stanowić radosny element wnętrza. Plastikowe pojemniki mogą występować w wersji transparentnej lub dyskretniejszej, ukrywającej przedmioty bez możliwości zobaczenia ich z zewnątrz. Zaletą przeźroczystych pudełek jest możliwość szybkiej oceny ich zawartości bez konieczności etykietowania. Ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę zaopatrując się w większą ilość pudełek jest ich niska cena. Pudełka plastikowe wiodą w tej kwestii prym w porównaniu z pudełkami bambusowymi, drewnianymi, a nawet kartonowymi.

Pudełka plastikowe dla dzieci

Pudełka plastikowe przydają się zwłaszcza w pokoju dzieci. Maluchy mają nieco utrudniony dostęp do wyżej położonych półek lub zamykanych szafek. W pokoju dziecięcym zdecydowanie lepiej sprawdzi się duża kolekcja wygodnych pudeł, w których znajdzie się miejsce na gry, pluszaki i najczęściej używane zabawki. Doskonałym rozwiązaniem są mobilne pudełka plastikowe na kółkach. W razie potrzeby dziecko może je łatwo przesunąć bez pomocy rodziców. Dla starszych dzieci istotna może być kwestia wykończenia. Ciekawym designem wyróżniają się między innymi pudełka plastikowe na klocki. Dobrym pomysłem jest naklejenie na jednej ze ścianek rysunków przedstawiających rodzaj przechowywanych przedmiotów.

Pudełka plastikowe są uniwersalne, dzięki czemu można wykorzystać je w różnych pomieszczeniach w całym domu. Ich lekkość, trwałość i wodoodporność sprawia, że ich zastosowania ogranicza tylko wyobraźnia!