Pudełko

Pudełko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pudełko-poradnik Westwing

Nieważne, czy kochasz artystyczny nieład, czy kierujesz się raczej zasadą, że wszystko ma swoje określone miejsce. Pudełko przyda się każdemu. Od śniadaniowego przez pudełko na prezenty i drobiazgi po to ozdobne, które pięknie wpasuje się w każde wnętrze. Nie ma domu, w którym nie znalazłoby się chociaż jedno pudełko. Łączą one w sobie piękno i funkcjonalność, a bogaty wybór sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie opakowania i pojemniki na wszystkie drobiazgi.

Istnieje wiele rodzajów pudełek. Wystarczy zamknąć oczy i pomyśleć, czego nam potrzeba. Na pewno takie pudełko już istnieje. Okrągłe, kwadratowe, puszki, skrzynie, pudełka papierowe albo wiklinowe. Wszystko, czego dusza zapragnie!

Pudełko na zawołanie

Życie jest jak pudełko – jedni mówią, że czekoladek inni, że zapałek. Rodzajów pudełek jest więcej niż da się wymienić. W zależności od potrzeby powinno wybrać się pojemnik z odpowiedniego tworzywa.

Pudełko papierowe najlepiej sprawdzi się w salonie czy sypialni. Można w nim przechowywać stare książki i różne drobiazgi. Będzie także wspaniałą dekoracją.

Metalowe pojemniki powinny znaleźć się w kuchni. Są doskonałe do przechowywania ciastek, kawy i herbaty.

Drewniane skrzynie i małe pudełka będą idealnie pasowały do stylu country. Tych pierwszych można użyć jako stolika kawowego w salonie lub ogrodzie.

Materiałowe pudełko z okienkiem pomoże posegregować bieliznę. Można je z łatwością przechowywać w szafie, garderobie czy szufladach komody.

Wiklinowe i słomiane pojemniki można często znaleźć w łazience. Najczęściej przechowuje się w nich ręczniki, kosmetyki oraz podręczne urządzenia – na przykład suszarkę do włosów. Należy jednak pamiętać o ich odpowiednim zabezpieczeniu przed wilgocią.

Plastikowe pudełko będzie dobrym rozwiązaniem w pokoju dziecka czy schowku. Można do niego włożyć praktycznie wszystko. Jest solidne i bardzo wytrzymałe.

Domowy bohater

Pudełko na biżuterię czy plastikowy pojemnik pomagają codziennie zorganizować przestrzeń w domu. Pudełko na lunch sprawi, że zamiast zjeść na mieście, do pracy będzie można wziąć własnoręcznie zrobioną sałatkę. Biurko będzie bardziej zorganizowane dzięki pojemnikom na dokumenty i akcesoria biurowe. Wszyscy, którzy nie mają zbyt wiele wolnej przestrzeni, z pewnością docenią pudełko na buty czy zimowe rzeczy, które nieużywane można spakować i schować do garderoby lub piwnicy.

Pudełko dobre nie tylko w domu…

Pudełko na lunch nie jest jedynym, którego używa się poza domem. Można także spotkać specjalne pudełko na przykład w kształcie banana. Zabezpieczy ono owoc przed uszkodzeniem w plecaku czy torebce.
W garażu, szopie, w ogrodzie czy nawet na tarasie warto utrzymać porządek i mieć wszystko posegregowane. Do tego może przydać się odpowiednie pudełko. Pomieści porozrzucane dotychczas śrubki czy spinacze do prania. W piwnicy czy garażu gromadzi się wiele rzeczy i dlatego zwykłe pudełko może zdziałać tam cuda! Zwiększymy przestrzeń w pomieszczeniu i z łatwością odnajdziemy potrzebne rzeczy, utrzymując zarazem porządek. Warto pamiętać, że tak jak w przypadku kuchni i łazienki należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału, z którego jest wykonane pudełko. Na świeżym powietrzu oraz w wilgotnej piwnicy czy garażu lepiej wykorzystać plastikowe lub metalowe pudełko.

Skrzynia pełna skarbów

Osoby, które kochają zbierać stare zdjęcia czy pocztówki, z chęcią wykorzystają do tego celu pudełko. Można do niego wrzucić nasze wspomnienia, ozdobić go pamiątkami z podróży czy zdjęciami z przyjaciółką. Stanie się ono w ten sposób wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Można również poeksperymentować z kolorami i wycinkami z gazet, komponując niezapomniane kolaże.
Dla dzieci pudełko może stać się początkiem wielkiej przygody. Czy będzie to piracka skrzynia pełna skarbów, czy kapsuła czasu, do której można włożyć różne przedmioty przeznaczone dla przyszłych pokoleń – zabawa zapewniona do wieczora.

A gdyby to opakowanie było prezentem?

Mówi się, by nie osądzać książki po okładce, jednak kiedy prezent jest nie tylko trafiony, ale także pięknie zapakowany, radość zarówno obdarowanego, jak i osoby, która prezent podarowała, będzie dużo większa. Każda wersja będzie jednak mile widziana!

Kolorowy pojemnik można zrobić samemu. Wystarczy stare pudełko po butach, nożyczki i kolorowy papier. Bardziej zaawansowani mogą skusić się na découpage.

W zależności od pory roku w sklepach możemy znaleźć określone pudełko o tematyce świątecznej czy walentynkowej. Pojemniki w kształcie gwiazdek czy serc można wypełnić upieczonymi przez siebie ciasteczkami i podarować najbliższym. Będzie to wspaniały prezent, a pudełko może później posłużyć obdarowanemu jako na przykład pojemnik na akcesoria do włosów lub organizer na biurku.