Puf składany

Puf składany

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Puf składany-poradnik Westwing

Puf to niewielki tapicerowany mebel do siedzenia, który pojawił się we Francji w XIX wieku pod wpływem mody orientalnej. Pierwsze pufy były bogato zdobione i pełniły funkcję podnóżków. Dziś elegancki puf gości niemal w każdym domu, gdzie służy jako dodatkowe miejsce do siedzenia. Wśród różnych rodzajów tego mebla na uwagę zasługuje puf składany, który jest doskonałym przykładem nowoczesnego wzornictwa i funkcjonalności. Czy warto kupić puf składany i kiedy się przydaje ten niewielki mebel?

Puf składany – mebel pełen zalet

Puf składany zwykle zrobiony jest z trwałej płyty MDF obszytej mocną tkaniną. Złożony zajmuje bardzo mało miejsca, więc można go przechowywać w szafie bez utraty cennej przestrzeni. Puf składany w swoim wnętrzu kryje pojemnik służący do przechowywania drobiazgów.

Kiedy przydaje się puf składany?

  • Puf składany do pokoju dziecięcego to miękki mebel do siedzenia i doskonały schowek na zabawki. Puf składany jest lekki i miękki, przez co jest bezpieczny dla maluchów. Warto wybrać model z kolorową tapicerką.
  • Puf składany do salonu może pełnić rolę dodatkowego siedziska na wypadek wizyty dużej liczby gości lub podnóżka uprzyjemniającego popołudniowy relaks. Złożony zmieści się nawet pod fotelem.
  • Puf składany do przedpokoju sprawdzi się jako skrzynia na kapcie lub siedzisko do zakładania butów. Do tego pomieszczenia warto wybrać model z ciemną tapicerką.
  • Puf składany do ogrodu jest wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na wilgoć i działanie promieni słonecznych. Zmieszczą się w nim niewielkie narzędzia ogrodowe. W razie potrzeby można go złożyć i zabrać ze sobą na przykład na ryby.

Na co zwrócić uwagę kupując puf składany?

Puf składany, podobnie jak inne meble do siedzenia, powinien mieć solidną konstrukcję zrobioną z trwałych materiałów. Przed zakupem warto się upewnić, jakie obciążenie wytrzyma puf, na który chcemy się zdecydować. Należy sprawdzić również, jaki jest wymiar pufa po rozłożeniu. Najpopularniejsze to 40x40x40 cm i 80x40x40 cm. Rozkładanie i składanie pufa powinno być proste i szybkie. Dobrze jest także zwrócić uwagę na materiał, którym obita jest konstrukcja – puf dłużej będzie wyglądał jak nowy, jeśli tapicerkę uszyto z trwałej, plamoodpornej tkaniny (na przykład skóra ekologiczna, mikrofaza lub len). Na koniec wystarczy wybrać wzór i kolor pasujące do aranżacji.

Puf składany w różnych stylach aranżacyjnych

Puf składany zwykle ma prosty design i kształt sześcianu lub prostopadłościanu. Jego wygląd nie jest krzykliwy, a sam mebel pasuje do wielu aranżacji. Przykładem może być wnętrze nowoczesne, w którym bardzo dobrze zaprezentuje się model obszyty skórą ekologiczną w mocnym, wesołym kolorze. W aranżacji skandynawskiej najlepiej sprawdzi się puf obszyty jasnym filcem – to bardzo modny materiał! Ciemny (czarny lub brązowy) mebel może być ozdobą aranżacji w stylu klasycznym lub angielskim. W lofcie najlepiej sprawdzi się puf z nadrukiem przedstawiającym samochód, miasto lub z abstrakcyjnym wzorem.

Puf składany to niewielki mebel, który może stać się dekorację domu lub ogrodu, a przede wszystkim jest wygodnym miejscem do siedzenia i pojemnym schowkiem!