Pufy drewniane

Pufy drewniane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Pufy drewniane-poradnik Westwing

Pufy pojawiły się we Francji w połowie XIX wieku. W Europie stały się popularne dzięki panującej wówczas modzie orientalnej. Pufy to nic innego jak niskie tapicerowane taborety. Mogą mieć zarówno kwadratowe, jak i okrągłe siedzisko, które często ozdabia się dodatkową pasmanterią, w postaci sznurków, guzików, frędzli lub tasiemek. Początkowo pufy obijane były skórą. Dziś stosuje się do tego nowoczesne, mocne tkaniny w wielu kolorach. Najbardziej popularne są eleganckie pufy drewniane, które dobrze wyglądają we wszystkich aranżacjach.

Pufy drewniane klasyczne

Pufy drewniane w stylu klasycznym mają dekoracyjny design, nawiżujący do ludwikowskiego wzornictwa. Ich cechą charakterystyczną są kabriolowe (gięte) nóżki oraz miękkie siedzisko, które pokrywa materiał najwyższej jakości. Może to być skóra lub trwała tkanina. Często spotykane są również efektowne pikowania wykończone guzikami w kolorze tapicerki.

Elegancki puf w stylu klasycznym to mebel, który bardzo dobrze wygląda zarówno w domowych aranżacjach, jak i w przestrzeni publicznej (na przykład w poczekalni w salonie fryzjerskim lub kosmetycznym).

Nowoczesne pufy drewniane

Pufy to meble, które podczas swojej długiej historii bardzo się zmieniały. Współczesne pufy drewniane mają prosty, wręcz minimalistyczny design i kształt bryły geometrycznej (sześcianu lub walca). Często ich konstrukcja wykonana z naturalnego surowca nie jest widoczna, gdyż w całości pokrywa ją miękka tapicerka. Szyje się ją z nowoczesnych, trwałych i plamoodpornych materiałów. Meble bywają zdobione eleganckimi pikowaniami. Charakterystyczną cechą nowoczesnych mebli jest ich funkcjonalność. Również nowoczesne pufy drewniane wpisują się w ten trend i w swoim wnętrzu kryją pojemne schowki na drobiazgi.

Nowoczesne pufy drewniane, o których warto wspomnieć to modele wykonane ze skrzynek na owoce lub z palet ułożonych jedna na drugiej. To doskonała propozycja dla miłośników eko designu. Taki puf można również zrobić samemu w domu!

Bukowe pufy drewniane

Poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również trwałością i innymi cechami, które wpływają na komfort użytkowania mebli. Najczęściej pufy drewniane zrobione są z buczyny. To bardzo dobry wybór, gdyż drewno bukowe należy do najtwardszych, a meble z niego wykonane są trwałe i odporne na ścieranie. Ten materiał jest także stosunkowo prosty w obróbce dlatego powstają z niego prawdziwe designerskie cuda. Drewno bukowe dobrze przyjmuje barwniki więc powstałe z niego pufy można kupić w najróżniejszych kolorach. Warto dodać, że bukowe pufy drewniane, podobnie jak modele z innych gatunków tego naturalnego surowca należy konserwować przynajmniej raz do roku, przy użyciu specjalnego środka.

Pufy drewniane i spółka

Pufy drewniane ze względu na swój niewielki wymiar najlepiej wyglądają w otoczeniu innych mebli o niewielkich gabarytach. Przykładem jest niski stolik kawowy, przy którym pufy drewniane służą jako meble do siedzenia. Natomiast puf ustawiony obok fotela zmienia się w wygodny podnóżek. Na koniec warto wspomnieć o nietypowym zastosowaniu tych niewielkich mebli – doskonale spisują się jako stoliki pomocnicze na tace z przekąskami lub napojami.

Pufy drewniane to niewielkie, lecz przydatne i stylowe meble. Warto mieć je w swoim domu!