Ramka 15×21

Ramka 15×21

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ramka 15×21-poradnik Westwing

Harmonijne zestawienie mebli i dodatków stanowi klucz do aranżacyjnego sukcesu. W grupie praktycznych dekoracji ważną rolę odgrywają ramki. Można w nich eksponować zarówno zdjęcia, jak i grafiki oraz ryciny. Ramka 15x21 cm to idealna oprawa dla większej fotografii. Łatwo znaleźć model pasujący do każdego stylu aranżacyjnego. Dostępne są ramki minimalistyczne w stonowanych barwach, misternie dekorowane romantyczne oraz efektowne, soczyście kolorowe. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto dobierać ramkę nie tylko stosownie do barwy fotografii, lecz także tła, na którym będzie eksponowana dekoracja. Jak to robić w udany sposób? Przeczytaj nasz poradnik.

Praktyczne akcesoria dekoracyjne

Zdjęcia i grafiki w pięknej, odpowiednio dobranej oprawie to dekoracje, które cieszą oko od XIX wieku – czyli epoki, w której wynaleziono fotografię. Ramka 15×21 cm pozwala efektownie wyeksponować większe zdjęcie. Doskonale czuje się w grupie – warto stworzyć własną kolekcję dekoracji i dodać do niej mniejsze ramki, czyli 10×15 cm i 13×18 cm, albo większe: 18×24 cm czy 21×30 cm. Do takiego kompletu mogą trafić zarówno ramki ścienne, jak i stojące, do umieszczenia na komodzie, konsoli czy półce. Ramki 15×21 cm wykonuje się z różnorodnych materiałów: od ceramiki przez metal, drewno aż po tworzywa sztuczne. Dużą popularnością cieszą się fantazyjne ramki z żywicy syntetycznej. Są lekkie, solidne i doskonale imitują droższe materiały.

Wskazówki kolorystyczne

Ramka 15×21 cm, w zależności od koloru i faktury, może wchodzić w udane mariaże kompozycyjne z innymi barwami – zarówno jeśli chodzi o tło, jak i oprawiane zdjęcia. Warto więc wiedzieć, jak to robić! Oto kilka pomysłów:

  • Czarna – stanowi wymarzoną oprawę dla zdjęć czarno-białych. Świetnie wygląda na białym tle, w końcu duet black & white to ponadczasowy trend aranżacyjny.
  • Zielona – szczególnie w odcieniu limonkowym znakomicie prezentuje się na szarym tle. To typowy zabieg kompozycyjny w aranżacjach minimalistycznych, gdzie królują różne odcienie szarości.
  • Biała – warto ją ustawić na postarzanej komodzie albo modelu wykonanym z jasnego drewna.
  • Brązowa – subtelnie postarzana, stanowi idealną oprawę dla zdjęć sepiowych oraz vintage’owych grafik i rycin.
  • Szara – w wersji minimalistycznej dobrze sprawdza się w duecie z czarno-białymi bądź sepiowymi fotografiami artystycznymi. Takie zestawienie dodaje przytulności chłodnym aranżacjom nowoczesnym.
  • Różowa – warto ją ustawić na białej komodzie. To świetny pomysł na dekorację w aranżacji shabby chic.

Ramka 15×21 cm a style aranżacyjne

W każdej aranżacji, bez względu na jej styl, ramka 15×21 cm służy jako urocza dekoracja, która dodaje przytulności. Jaki model pasuje do najpopularniejszych stylów?

  • Styl prowansalski – doskonałym wyborem jest ramka 15×21 cm biała, bogato zdobiona ornamentami roślinnymi bądź abstrakcyjnymi. Innym pomysłem jest model w łagodnym odcieniu pastelowym – różowy, miętowy albo jasnobłękitny.
  • Styl skandynawski – czarna ramka 15×21 cm świetnie prezentuje się na tle białych ścian. Ożywia aranżację i tworzy udane, dynamiczne kompozycje. Na drewnianej komodzie warto ustawić ramkę białą.
  • Styl glamour – warto wybierać ramki 15×21 cm złociste bądź srebrzyste, najlepiej metalowe, bogato zdobione i pełne połysku. Niezwykły efekt aranżacyjny gwarantują ramki lustrzane.
  • Styl nowoczesny – ramki pozwalają wprowadzić do wnętrza soczyste kolory, bez zaburzania aranżacyjnej harmonii. Warto wybierać modele o prostym designie – czerwone, limonkowe czy pomarańczowe.

Zdjęcia to magiczne wspomnienia zaklęte w pikselach. Warto podarować im efektowną oprawę! Ramka 15×21 cm nie tylko z powodzeniem zrealizuje to zadanie, lecz także będzie cieszyła oko swoim pięknym designem.