Ramka 20×30

Ramka 20×30

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ramka 20×30-poradnik Westwing

W każdym domu znajduje się mnóstwo zdjęć, grafik i plakatów, które aż proszą się o to, aby oprawić je w ozdobne ramki i udekorować nimi wnętrze. Pamiątki z podróży, zdjęcia z ważnych rodzinnych uroczystości, grafiki ulubionego artysty – wyeksponowanie tego typu przedmiotów nadaje mieszkaniu przytulności i indywidualnego charakteru. Aby dobrze wkomponować je w dane wnętrze, warto zainwestować w ramki, które będą pasowały do całości aranżacji. Dobrym pomysłem będzie tu ramka 20x30 – dzięki nieco większym rozmiarom podkreśli umieszczone w środku zdjęcie i sprawi, że będzie dobrze widoczne dla każdego z domowników i gości.

Ramka 20×30 – tylko do ważnych zdjęć

Najczęściej spotykane ramki na zdjęcia mają rozmiary 10,5×15 cm, 13×18 cm oraz 20×25 cm. Tego typu produkty znaleźć można w większości sklepów, ale nie sprawdzą się one w każdym wnętrzu, zwłaszcza o dużej powierzchni. Aby wyeksponować ważne, pamiątkowe zdjęcie w przestrzennym salonie, lepszym wyborem będzie ramka 20×30 – większa długość i szerokość sprawi, że nie zginie w natłoku innych bibelotów oraz będzie widoczna dla wszystkich przebywających w pomieszczeniu gości.

Ramka 20×30, podobnie jak inne tego typu akcesoria, występuje w dwóch wersjach: do postawienia (ze specjalną zamontowaną z tyłu nóżką, która pozwala na umieszczenie jej na półce czy komodzie) oraz do powieszenia (z tylnim otworem, który nakłada się na wbity w ścianę gwóźdź). Często spotkać można również ramki z obiema wersjami jednocześnie – to od inwencji domowników zależy, czy będzie stała czy wisiała. Oczywiście ramka 20×30 nadaje się do postawienia (powieszenia) zarówno w pionie, jak i poziomie.

Ramka 20×30 – z jakich materiałów?

Ramka 20×30 sprawdzi się jako dodatek do wszystkich rodzajów wnętrz, w zależności od tego, z jakiego materiału jest wykonana i w jakim jest kolorze.

  • Drewno – ramka 20×30 wykonana z drewna to dekoracja, która będzie pasować do wnętrz w stylu prowansalskim i rustykalnym (koniecznie w naturalnym, jasnym kolorze), a także afrykańskim i kolonialnym (ciemne, np. mahoniowe lub hebanowe ramki).
  • Szkło – zupełnie przezroczysta, szklana ramka 20×30 bez brzegów z innego materiału dopełni aranżację nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza.
  • Metal – masywna ramka 20×30 z brzegami wykonanymi z metalu sprawdzi się jako dekoracja pomieszczenia w stylu industrialnym lub loftowym, zaś nieco zniszczona, podrapana, wyglądająca na starą ramka metalowa – w lubującym się w takich przedmiotach stylu shabby chic.
  • Plastik – ramka 20×30 z klasycznym, białym obramowaniem będzie pasować do jasnych i prostych wnętrz skandynawskich, natomiast kolorowe i jaskrawe ramki plastikowe – do barwnych, orientalnych pomieszczeń.

Jak odpowiednio wyeksponować ramkę 20×30?

Ze względu na dość nietypowy, większy rozmiar, ramka 20×30 wymaga odpowiedniego wyeksponowania. Zdjęcie lub grafika umieszczona w tego typu ramce może z powodzeniem być pojedynczą dekoracją ściany lub półki. Jeśli jednak ramka 20×30 ma się znaleźć w otoczeniu innych tego typu akcesoriów, warto zadbać, aby była to jedyna ramka w tym właśnie rozmiarze. Wkoło można poustawiać (lub przywiesić) inne zdjęcia, jednakże powinny one znaleźć się w mniejszych ramkach – wówczas ramka 20×30 będzie najważniejszym elementem aranżacji, od razu przykuwającym uwagę.

Ramka 20×30 to również doskonały produkt do własnoręcznego ozdobienia, co sprawi frajdę szczególnie najmłodszym domownikom. Wystarczy zakupić ramkę drewnianą lub z jasnego plastiku (to dość wytrzymałe materiały, które nie zniszczą się nawet wtedy, gdy ramka wypadnie dziecku z rąk), wręczyć maluchom mazaki, farby lub kolorowy papier i pozwolić samodzielnie ozdobić brzeg ramki. Jej większy rozmiar da dziecku szansę na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, dzięki czemu stworzy swoją prywatną dekorację do pokoju.

Ramka 20×30 jest elementem dekoracyjnym, który powinien znaleźć się w każdym domu – to przecież piękne wspomnienia uwiecznione na zdjęciach sprawiają, że dom to miejsce, do którego zawsze chce się wracać. Warto więc zadbać, aby tak wyjątkowe pamiątki zajmowały należne im miejsce.