Ramy do obrazów

Ramy do obrazów

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ramy do obrazów-poradnik Westwing

Ramy do obrazów uważane są przede wszystkim za ozdobne dodatki do namalowanych na płótnie prac. Chronią delikatne brzegi malowideł i umożliwiają powieszenie ich na ścianie. Eleganckie, drewniane oprawy można jednak z powodzeniem wykorzystać w charakterze samodzielnych dekoracji. Odnowione i pomalowane ramy do obrazów to doskonały materiał do stworzenia nietypowej ściennej kompozycji.

Ażurowe, rzeźbione, wyklejane… — ramy do obrazów mogą mieć najróżniejsze kształty i faktury. Powieszone na ścianie, przerobione na półki lub zaadoptowane na obudowy sprawdzą się w każdym wnętrzu. Czas zaprezentować je na ścianach i wzbogacić wnętrze o interesujące dodatki!

ramy do obrazów białe

Ramy do obrazów w wielu odsłonach

Ramy do obrazów to wymarzone elementy dekoracyjne. W klasycznie urządzonym salonie najlepiej sprawdzą się ramy wykonane z naturalnego drewna. Te pozłacane i rzeźbione idealnie wpiszą do w charakter tradycyjnych wnętrz i aranżacji w stylu glamour. Metalowe ramy o chromowej, połyskliwej powierzchni można natomiast wykorzystać w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym lub loftowym. Duży potencjał dekoracyjny tkwi także w ramach o nietypowych wykończeniach — z imitacji skóry, masy perłowej i kolorowych kamieni. Dzięki bogactwu wzorów i kształtów bardzo łatwo dopasować je do określonej tematyki wnętrza. Interesującym rozwiązaniem jest również zestawienie ze sobą różnorodnych opraw, tak aby tworzyły części jednej kompozycji. Powieszone na jednej ścianie ramy o odmiennych kolorach i fakturach to niebanalna i przyciągająca uwagę dekoracja.

ramy do obrazów vintage

Ramy do obrazów — inspirujące pomysły

Stare ramy do obrazów często kurzą się zapomniane na strychu lub w piwnicy. Zamiast odkładać na później dokupienie do nich pasujących obrazów, warto nieco je przerobić i wyeksponować na ścianie. Oto kilka pomysłów na stylowe dekoracje do każdego wnętrza:

Półki — proste półki z desek to mało oryginalna dekoracja ściany. Wykorzystując ramy do obrazów, można nieco ją urozmaicić. Wystarczy tylko pomalować rzeźbioną oprawę na pasujący kolor i przybić do niej od spodu drewnianą półkę. Nietypowy mebel sprawi, że kolekcja książek i ozdobnych drobiazgów zyska niebanalną oprawę.

Obraz na ścianie — ciekawy sposób na wyeksponowanie dekoracyjnych fragmentów tapety lub naklejek ściennych. Pustą ramę można zawiesić tak, aby jej listwy otaczały namalowaną na ścianie ozdobę.

Wieszaki — zawieszone na ścianie ramy do obrazów doskonale sprawdzą się w roli wieszaków. Od spodu ramy trzeba jedynie zamocować biegnące w poprzek listwy cienkie sznurki, wstążki lub łańcuchy. Można powiesić na nich biżuterię, klucze lub przypiąć klamerkami zdjęcia.

Obudowy — duże ramy do obrazów przydadzą się jako elementy wykończenia wnętrza. Solidne, drewniane oprawy można zaadoptować na obudowę kominka, zawieszonego na ścianie telewizora lub umieszczonego we wnęce akwarium.