Regał brązowy

Regał brązowy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Regał brązowy-poradnik Westwing

Trudno jest wyobrazić sobie gabinet czy salon, w którym nie ma regału. Jest to mebel istotny przede wszystkim dla osób posiadających opasłą domową biblioteczkę. Wszak muszą mieć oni miejsce, gdzie pomieszczą wszystkie swoje książki. Regały są też ważne dla ludzi praktycznych, lubiących kiedy wszystko ma swoje miejsce, łącznie z bibelotami i różnego rodzaju pamiątkami. Klasyczny regał brązowy podkreśli design pokoju i pomoże zorganizować przestrzeń. Mebel ten  najczęściej jest wyprodukowany z drewna brzozowego oraz dębowego. Regał brązowy występuje w różnych odcieniach: od jasnej naturalnej barwy brzozy, przez kasztan i orzech, po ciemny dąb. Czym należy kierować się przy jego wyborze?

Regał brązowy do salonu

Dobrany do wystroju wnętrza regał jest ozdobą pomieszczenia. Wybierając meble do salonu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich przeznaczenie. Regał brązowy w tym pomieszczeniu nada się przede wszystkim jako miejsce na książki oraz drobne bibeloty, jak na przykład porcelanowe figurki. Dobrze jest wybierać wśród modeli wykonanych z litego drewna, co zapewni zarówno długoletnie użytkowanie sprzętu. Ponadto będzie on wytrzymały na ewentualne zmiany aranżacji pomieszczenia i nie zacznie się chwiać przy kilkakrotnym przestawieniu.

Do salonu można również wybrać wersję oszkloną. Regał brązowy przeszkolonymi drzwiczkami z powodzeniem można postawić w jadalni. Na jego górnych półkach świetnie będą się prezentować porcelanowe zastawy obiadowe, a także komplety kieliszków do wina i brandy oraz karafki. Dolna część kredensu, skryta za drzwiczkami z drewna nada się do przechowywania obrusów, bieżników i ścierek. Dzięki temu zawsze będą pod ręką.

Regał brązowy w sypialni

Wybierając regał brązowy do sypialni można zdecydować się na klasyczny, wysoki mebel lub designerską wariację na jego temat. W pierwszym przypadku dobrym wyborem będzie regał prosty, z półkami o standardowej szerokości 80 cm. Wysokość mieści się w granicach od 180 do 205 cm. Główną zaletą, jaką posiada regał brązowy, jest możliwość regulowania wysokości półek. Pozwala to na dostosowanie przestrzeni między półkami pod kątem własnych potrzeb. Dzięki temu zmieszczą się na niej zarówno książki, jak i duże ramki ze zdjęciami z wakacji oraz wysokie figurki i rzeźby.

Osoby lubiące ekscentryczne wnętrza mogą z kolei skusić się na regał brązowy o nietypowym, nieregularnym ustawieniu półek. Są one niewysokie, z reguły w okolicach 105 cm wysokości, ale przykuwają wzrok. Ciekawym rozwiązaniem w nim zastosowanym jest możliwość własnej aranżacji poszczególnych półek, które następnie zabezpiecza się za pomocą specjalnych zatrzasków. Inny intrygująco wyglądający regał brązowy ma wygląd drzewa. Półki stanowią jego nieregularne gałęzie. Sypialnia, w której stoi taki regał zyska na oryginalności. Trzeba jednak pamiętać o tym, żeby nie kłaść na półkach zbyt dużej ilości książek lub ciężkich przedmiotów. Ten brązowy regał wygląda efektownie, ale jest stosunkowo delikatny i elementy jego wyposażenia trzeba dobierać z rozmysłem.