Regał czarny

Regał czarny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Regał czarny-poradnik Westwing

Regały są jednymi z najczęściej kupowanych mebli. Na ich półkach można ułożyć książki, porcelanowe figurki. Znajdzie się na nich miejsce również na wakacyjne pamiątki i ramki z rodzinnymi zdjęciami. Klasyczny regał czarny będzie pasował do pomieszczeń nowoczesnych, jak urządzonych w tradycyjnym stylu. Czym należy kierować się przy wyborze czarnego regału i do jakich pomieszczeń będzie on pasował? Oto kilka wskazówek.

Regał czarny w aranżacji salonu

W nowoczesnych wnętrzach, w których naprzemiennie królują odcienie czerni i bieli, idealnie będzie się prezentował regał czarny. Wykonany z fornirowanych płyt MDF albo egzotycznego drewna klasyczny regał powinien mieć wysokość co najmniej 180 cm i szerokość przynajmniej 120 cm. Warto wybrać regał czarny z możliwością dostosowania wysokości półek. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba kupować osobnego stolika na sprzęt RTV. Najlepszy będzie regał czarny z zabudowanym dołem, który poprawia stabilność. Po odpowiednim ustawieniu półek na regale można postawić telewizor, dekoder i odtwarzacz DVD lub BluRay.

Do nowoczesnego lub industrialnego salonu oraz do wnętrz typu soft loft warto wybrać regał czarny o nietypowym kształcie. Ciekawie wygląda owalny czarny regał z delikatnie spłaszczonym dołem, dzięki czemu można go zarówno zawiesić na ścianie, jak i postawić na podłodze. Oryginalny design regału podkreślają nieregularne półki. Najlepszy będzie regał czarny, którego rama wykonana jest z metalu, drewna lub płyty MDF. Cena czarnego regału w dużej mierze jest uzależniona od materiału, z jakiego został wyprodukowany. Więcej będą kosztować meble wyprodukowane z ekskluzywnych gatunków drewna, jak orzech europejski, jatoba, wenge czy sapelle.

Regał w pracowni i garderobie

Regał czarny przyda się też w atelier krawcowej i garderobie. Do domowej pracowni najlepszy będzie regał z dużą ilością półek, na których dobrze jest położyć różne materiały, jak tkaniny, ozdoby oraz niezbędne akcesoria. Dobrym wyborem będzie regał czarny z kilkoma szufladami z przegródkami. Są one idealne do utrzymania porządku w rozmaitych drobiazgach: ozdobnych guzikach, kolorowych paciorkach oraz materiałowych kokardkach. Oprócz regału, w atelier powinno znaleźć się też miejsce na szafki, w których można schować większe urządzenia, na przykład maszynę do szycia. Do pracowni najlepsze i najtrwalsze będą meble wykonane z płyt MDF lub litego drewna.

W garderobie przyda się regał czarny ze sporą ilością półek o różnych wysokościach i przynajmniej dwoma drążkami do powieszenia spódnic, koszul i garsonek. Ponadto w garderobianej szafie powinny znaleźć się osobne szuflady na bieliznę i z przegródkami na biżuterię oraz krawaty i muszki. Idealne są szuflady z szybą, dzięki którym widać jakie elementy ubrania się w niej znajdują. Aby rozświetlić nieco czarny kolor wyposażenia, interesującym pomysłem jest wmontowanie w poszczególne półki małych lampek LED. Ich światło będzie dyskretne, lecz zarazem pozwoli na szybkie znalezienie potrzebnych rzeczy.