Regał do sypialni

Regał do sypialni

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Regał do sypialni-poradnik Westwing

„Dom bez książek jest jak plaża bez słońca” – powiedział kiedyś kubański poeta José Martí. Rzeczywiście, książki są bardzo istotnym elementem w każdym mieszkaniu. Oprócz tego, że bywają intelektualną ucztą, mogą stać się designerską ozdobą salonu, przedpokoju lub sypialni. Istnieją osoby, które nie potrafią zasnąć bez przeczytania kilku stron interesującej lektury. W ich przypadku regał do sypialni to znakomity pomysł – dzięki niemu, zarówno najnowsze bestsellery, jak i ulubione, wysłużone egzemplarze będą zawsze pod ręką. Nie należy obawiać się zasad feng shui. Według tej starożytnej nauki planowania przestrzeni, regał do sypialni jest zakazany wyłącznie wtedy, gdy domownicy mają problem z natłokiem myśli przed zaśnięciem. W poniższych akapitach prezentujemy kilka sposobów na to, aby regał do sypialni był nie tylko wygodny, ale i efektowny.

Regał do sypialni na kilka sposobów

Przełom XV i XVI wieku był momentem, kiedy spopularyzowano druk. Nic zatem dziwnego, że regał natychmiast zyskał uznanie ludzi wykształconych i przestał gościć jedynie w bibliotekach. Dziś mebel ten można spotkać niemal w każdym domu. Wiele osób szczególnie ceni sobie regał do sypialni. Oto kilka pomysłów na udaną regałową aranżację:

  • Regał do sypialni niczym meblościanka – ten sposób doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Pojemny, sięgający sufitu regał warto zamówić na wymiar. Najlepiej, aby mebel znalazł się na przeciwko łóżka. Dzięki temu, mogą na nim zamieszkać nie tylko książki i ulubione dekoracje, ale także telewizor i DVD.
  • Regał do sypialni tuż nad głową – regał jako wezgłowie łóżka? Czemu nie! Warto postawić na nim książki o zbliżonym kolorze okładek – dzięki temu będzie wyglądał bardzo dekoracyjnie. Jeśli zdecydujesz się np. na obwoluty w tonacji brązu i beżu, warto zadbać o kilka dodatków we wnętrzu w podobnej palecie barw.
  • Regał do sypialni à la drabina – pomysł doskonały do sypialni w klimacie loft. Pomieści wiele książek, ale ze względu na lekkość konstrukcji nie przytłoczy aranżacji. Można umieścić dwa identyczne regały z obu stron łóżka. Dzięki temu meble wejdą w rolę szafek nocnych, na których można postawić lampkę nocną, budzik czy szklankę wody.
  • Regał do sypialni w konstrukcji łóżka – półki tworzące głębokie wnęki w bokach skrzyni łóżka, to bardzo praktyczne i ciekawe rozwiązanie. Swoje miejsce znajdą tam nie tylko książki, ale również kapcie i ciepły pled. Mimo, że materace spoczywają częściowo nad wnękami, całość pozostaje bardzo stabilna. Skrzynia łóżka często skrywa wbudowane LED-owe oświetlenie, które włączone po zmroku prezentuje się niezwykle designersko.

Regałowa garderoba

Większość osób traktuje regał do sypialni jako mebel przeznaczony wyłącznie do przechowywania książek. Warto jednak spojrzeć na niego z nieco innej perspektywy. Regał potrafi doskonale zastąpić szafki, komody i szyfoniery. Przecież dawno już minęły czasy, kiedy części garderoby musiały być skrzętnie poukrywana w szufladach! Regał do sypialni można łatwo zaaranżować dzięki sprytnym akcesoriom przeznaczonym do porządkowania przestrzeni. Pojemny regał do sypialni z łatwością pomieści produkty, takie jak organizery, pudła i kosze. Na dolnych półkach mebla można postawić ulubione szpilki i czółenka, na wyższych pojemniki z apaszkami, ręcznikami, a także kapelusze i torebki. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się zwłaszcza w małej sypialni, w której nie ma miejsca na obszerną szafę.

Regał do sypialni może mieć wiele twarzy. Chętnie posłuży za wygodną biblioteczkę, obszerną garderobę, a nawet galerię ulubionych obrazów. Jeśli chodzi o aranżację wnętrz, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.