Regały plastikowe

Regały plastikowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Regały plastikowe-poradnik Westwing

Meble plastikowe są lekkie, niedrogie i bardzo praktyczne. Zastrzeżenia u niektórych budzi ich estetyka. Istotnie, plastik nie jest specjalnie ozdobny i nie bardzo sprawdza się w klasycznych wnętrzach. Co innego w aranżacjach nowoczesnych - tam wszelkie eksperymenty z tworzywami sztucznymi są dozwolone. Plastik może mieć szeroką gamę kolorystyczną, co spodoba się i dzieciom, i wielbicielom stylu pop art. Regały plastikowe to propozycja dla tych, którzy cenią porządek i funkcjonalność. Często mają wiele szuflad, półek i elementów zamykanych, które chronią zawartość przed kurzem.

regały plastikowe do salonu

Regały plastikowe w garderobach

Przestronna garderoba to marzenie każdej pani domu. Na szczęście, dzięki dobremu rozplanowaniu garderobę można zaaranżować nawet na niewielkiej przestrzeni. Tu eleganckie wykończenia i szlachetne tworzywa nie mają wielkiego znaczenia, najważniejsza jest funkcjonalność. Regał plastikowy, który spełni rolę szafy garderobianej, powinien zawierać plastikowe pojemniki i szuflady, półki na buty oraz metalowe drążki na sukienki i garnitury. Regały plastikowe w garderobach ułatwiają segregowanie ubrań i butów, oraz pomagają utrzymać porządek. W garderobie przede wszystkim musi być jasno. Zwykle nie ma w niej okien, dlatego trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie elektryczne. Nie może też być w niej zbyt ciasno. Regały plastikowe powinny być rozplanowane tak, by ze wszystkich stron był do nich swobodny dostęp. Zazwyczaj zajmują trzy ściany na całych ich długościach. Ich atutem jest przystępna cena. Najlepiej wybrać regały przezroczyste lub białe – w garderobie to ubrania powinny rzucać się w oczy.

regały plastikowe do garderoby

Regały plastikowe w pokoju dziecięcym

Regały z plastiku są nie tylko praktyczne, ale mogą też być bardzo kolorowe – to dzieciom podoba się najbardziej. Dorośli z kolei dzięki nim mogą szybciej nauczyć najmłodszych utrzymywać porządek. Regały plastikowe pomieszczą zabawki, segregatory i zeszyty, kredki oraz farby. Najlepiej sprawić dziecku regał z wieloma półkami i szufladami. Powinny być głębokie, aby w miarę przybywania nowych zabawek i artykułów papierniczych wciąż było w nich sporo miejsca. Dziewczynkom spodobają się regały plastikowe w kolorach różowym lub fioletowym z szufladami, na których będą wymalowane disneyowskie księżniczki lub inne postaci z kreskówek. Chłopcom powinny przypaść do gustu regały w kolorze ciemnoniebieskim, na przykład z obrazkami Spidermana. W pokojach dziecięcych doskonale sprawdzą się lekkie regały plastikowe na kółkach – to ważne, by dzieci miały możliwość przesuwania mebli zgodnie z własnymi pomysłami.

regały plastikowe do pokoju dziecięcego

Nowocześnie i kolorowo

Regały plastikowe sprawdzą się w aranżacjach, w których stawia się na sztuczne tworzywa i śmiałe kolory. We wnętrzach nowoczesnych ciekawie zaprezentują się plastikowe regały typu cube, w których półki przybierające formy geometryczne będą przymocowane do metalowego stelaża lub bezpośrednio do ściany. Wysoki połysk plastiku oraz minimalistyczne formy w połączeniu z intensywnymi kolorami powinny przypaść do gustu wielbicielom stylu pop art i trendów wnętrzarskich z lat 60. ubiegłego wieku. Regały plastikowe cube w kolorze białym sprawdzą się w kolei w aranżacjach, w których królują minimalizm i stonowane kolory. Stojące regały plastikowe na książki w stylu nowoczesnym mogą składać się z identycznych jednostek w kształcie sześcianu zamykanych na przezroczyste drzwiczki. Dzięki nim księgozbiór nie będzie się kurzył.

Regały plastikowe to propozycja dla tych, którzy lubią proste i praktyczne rozwiązania. Sprzyjają utrzymaniu porządku i mogą też stanowić niebanalny element wnętrza.