Rolety rzymskie w stylu prowansalskim

Rolety rzymskie w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Rolety rzymskie w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Stworzenie ponadczasowej aranżacji okien jest niezwykle proste, jeśli w grę wchodzą rolety rzymskie w stylu prowansalskim. Przedmioty te są nie tylko atrakcyjne dla oka, ale i funkcjonalne. Wykonane są z dekoracyjnych tkanin, które są trwałe i elegancko się prezentują. Łatwo jest utrzymać je w czystości, można dopasować je do każdego rodzaju okna, nawet dachowego, posiadają estetyczny wygląd i niską cenę. Co więcej, nadadzą pomieszczeniu romantycznej atmosfery. Dzięki ich prostej formie, można wkomponować je niemal do każdej aranżacji. Pomieszczenie, w którym zostaną zamontowane rolety, nabierze charakteru rodem z Prowansji. Podpowiadamy, dlaczego rolety rzymskie w stylu prowansalskim pozwolą zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Rolety rzymskie, czyli jakie?

Rolety rzymskie różnią się od standardowych modeli przede wszystkim konstrukcją. W ich przypadku materiał nie jest nawijany na rolkę. Jest on ściągany za pomocą dwóch sznurków, dzięki czemu układa się falami. Odpowiednie rozłożenie mechanizmu sprawia, że materiał zawsze rozkłada się równomiernie Wygląda to niezwykle ozdobnie i estetycznie, dlatego są one alternatywą dla firan, ale można je łączyć z zasłonami. Zajmują niewiele miejsca, dlatego sprawdzą się w małych pomieszczeniach, na przykład łazienkach, przedpokojach oraz kuchniach. Sprawdzą się także, jako osłona okien dachowych, ponieważ można mocować je do sufitu, ściany oraz ramy okiennej. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które w dodatku posiada atrakcyjny wygląd.

Rolety rzymskie w stylu prowansalskim – zalety

Zaletą rolety rzymskiej w stylu prowansalskim jest fakt, że to przedmiot:

  • Funkcjonalny – łatwo można ją wyczyścić, ponieważ nie osiada się na niej tyle kurzu, co na firanach, zasłonach i żaluzjach. Jest więc odpowiednim rozwiązaniem dl alergików.
  • Ozdobny – stanowi element wystroju wnętrza ze względu na designerski materiał lub barwę. Z łatwością można dobrać prowansalską roletę do zaaranżowanego w tym stylu wnętrza.
  • Ochraniający pomieszczenie – dzięki zamontowaniu rolety rzymskiej w stylu prowansalskim, pomieszczenie nie nagrzewa się nadmiernie, ponieważ wpada do niego mniej promieni słonecznych. Jest to niezbędny przedmiot w wakacyjne, upalne dni.
  • Bezpieczny – roleta uniemożliwia zobaczenie z zewnątrz tego, co znajduje się w środku pomieszczenia, dzięki czemu można w ten sposób zabezpieczyć swoje pomieszczenie przed zainteresowaniem osób z zewnątrz. Rolety w stylu prowansalskim są niezbędne szczególnie w mieszkaniach, które znajdują się na parterze, ponieważ to do nich najłatwiej jest zajrzeć.

Funkcjonalne rolety w stylu prowansalskim

Rolety w stylu prowansalskim łatwo jest utrzymać w czystości. Co prawda jest to zależne od rodzaju materiału, z którego są wykonane. Większość tkanin wystarczy zdjąć ze sznurków i wyprać w pralce. Ważne jest, aby temperatura wody nie przekraczała 30 stopni Celsjusza. Dzięki odpowiedniemu dbaniu o rolety te dekoracje, będzie można cieszyć się nimi przez długie lata!

Nadchodzące promocje