Romantyczna sypialnia

Romantyczna sypialnia

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Romantyczna sypialnia-poradnik Westwing

Choć o stylu romantycznym mówi się, że ma kobiecą duszę, z pewnością nie jest to styl wyłącznie dla pań. Tak aranżowane wnętrza są oazą spokoju i harmonii. Pastelowe kolory przeplatają się tu z subtelnymi dekoracjami, tworząc stylizację o delikatnym charakterze. Romantyczne wnętrza z pewnością spodobają się miłośnikom klasycznych rozwiązań, którzy we własnym domu szukają spokoju i komfortu.  

Sypialnia to idealne pomieszczenie do zaaranżowania w stylu romantycznym. Jest to miejsce relaksu, spokoju i bliskości. Dlatego tak dobrze sprawdzi się ten subtelny styl pełen delikatnych barw i dekoracji. Radzimy, jak powinna wyglądać idealna romantyczna sypialnia.

Romantyczna sypialnia — subtelna i przytulna

Najważniejszą cechą, którą powinna posiadać romantyczna sypialnia jest przytulność. Odpowiedni efekt można uzyskać przede wszystkim dzięki wyrafinowanemu połączeniu kolorów ścian, mebli i dodatków. Aranżacja ma mieć subtelny charakter, dlatego przy dekorowaniu wnętrza należy zachować umiar i stosować zasadę „mniej znaczy więcej”. W romantycznej sypialni, podobnie jak w innych pomieszczeniach urządzanych w tym stylu, powinny zagościć stonowane kolory. Najczęściej jest to połączenie bieli z pastelowymi odcieniami różu, błękitu lub fioletu.

Romantyczna sypialnia — meble

Najważniejszym meblem, który ma romantyczna sypialnia, jest oczywiście łóżko. To ono stoi w centrum pokoju, więc powinno stanowić piękną reprezentację stylu romantic. Najlepiej sprawdzi się duże metalowe lub drewniane łoże z ozdobnym wezgłowiem. Miłośnicy odważnych aranżacji mogą przystroić je delikatnym baldachimem. Jednak wówczas dobrze jest zrezygnować z innych dekoracji, żeby do spokojnego wnętrza nie wkradł się przepych. Inne meble pasujące do romantycznej sypialni to białe stoliki nocne na kabriolowych nóżkach, bądź elegancka toaletka.

Romantyczna sypialnia — ściany i podłogi

Ściany i podłogi romantycznej sypialni są tłem dla mebli i dekoracji. Swoim kolorem i wzorami nie powinny zakłócać spokojnego charakteru wnętrza. Najlepiej sprawdzi się drewniana podłoga pokryta bezbarwnym lakierem lub białą farbą. Ściany mogą mieć delikatny, pastelowy kolor z bardzo delikatnym, kwiatowym zdobieniem, pasującym do reszty aranżacji.

Romantyczna sypialnia — dodatki

Romantyczna sypialnia pokocha delikatne dodatki, które są kwintesencją stylu. Mogą to być subtelne tekstylia z delikatnym wzorem. Bardzo dobrze sprawdzą się bawełniane zasłony, eleganckie narzuty i dekoracyjne poduszki. Ściany można ozdobić romantycznymi obrazkami, bądź ozdobnymi ramkami na zdjęcia. Na stolikach nocnych warto postawić lampki, które staną się stylową dekoracją za dnia, a wieczorem będą również źródłem delikatnego światła. Wszystko to sprawi, że aranżacja nabierze romantycznego charakteru. Czas spędzony w takim wnętrzu z pewnością będzie wspaniałym ukojeniem po długim dniu.

Porada stylistki

Aranżując sypialnię w stylu romantycznym pamiętajmy, że w tym pomieszczeniu również mężczyźni mają czuć się dobrze. Dlatego przed przystąpieniem do urządzania wnętrza warto skonsultować się z partnerem i znaleźć kompromis pomiędzy damską, a męską definicją romantyzmu.

Nadchodzące promocje