Różowy stolik

Różowy stolik

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Różowy stolik-poradnik Westwing

Wiele osób postrzega kolor różowy w aranżacji wnętrz jako odpowiedni tylko do pokoju dzieci, a zwłaszcza – dziewczynki. Nic bardziej mylnego! Różowy od kilku lat jest prawdziwym hitem jeśli chodzi o stylizację pomieszczeń. Jeżeli jednak pomalowana na różowo ściana wydaje się zbyt ryzykowną opcją, warto postawić meble lub dodatki w tym kolorze. Dobrym wyborem będzie różowy stolik, który sprawdzi się w sypialni, salonie, a nawet przedpokoju. Radzimy, jak łączyć różowy stolik z innymi barwami oraz na co zwracać uwagę podczas jego wyboru.

Z jakimi kolorami łączyć różowy stolik?

Według psychologii kolorów, różowy pobudza do działania, daje radość i energię, a jednocześnie sprzyja wyrażaniu uczuć. Warto więc choćby w niewielkiej ilości wprowadzić go do wnętrza. Wyrazistym akcentem może być różowy stolik. Róż, zarówno w wersji pudrowej, cukierkowej, jak i mocniejszej fuksji, świetnie prezentuje się w połączeniu z bielą, dając efekt elegancji i lekkości. Podobnie wypada zestawienie różu z beżem i odcieniami kremowymi. Dlatego różowy stolik doskonale udekorują jasne obrusy i serwetki.

Nieco bardziej odważne jest połączenie różu, zwłaszcza w mocnej wersji, z innymi wyrazistymi kolorami: malinowym, żółtym, czerwonym, fioletowym, a nawet czarnym. Różowy stolik oraz inne meble w tym kolorze jako wyposażenie salonu z czarnym kompletem wypoczynkowym? Różowy stolik kawowy obok żółtej sofy? To strzał w dziesiątkę!

Różowy stolik w różnych stylach

Choć stolik w kolorze różowym wydaje się meblem dość trudnym do wkomponowania w dane wnętrze, to jednak przy odrobinie chęci można to zrobić. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na jego design.

  • Styl nowoczesny – prosty różowy stolik o nowoczesnej formie sprawdzi się właśnie w tego typu wnętrzach. Może np. mieć jedynie różową grubą podstawę, na którą nałożony jest szklany blat lub być wykonany z drewna pomalowanego na różowo i dodatkowo polakierowanego, dzięki czemu uzyskuje ono nowoczesny blask.
  • Styl shabby chic – pudrowy róż to jeden z najczęściej wykorzystywanych w stylu shabby chic kolorów. Różowy stolik musi być obowiązkowo wykonany ze starego drewna, z widocznymi pęknięciami i słojami, lekko zniszczony, popękany, pomalowany tylko jedną warstwą farby.
  • Styl prowansalski – w tym przypadku najlepiej sprawdzają się okrągłe stoliki w pastelowym odcieniu różu, na wysokich, smukłych nogach, z ozdobnymi elementami wykończenia, bogatymi rzeźbieniami, niewielkimi szufladami itp.

Różowy stolik – do jakich pomieszczeń?

Różowy stolik, podobnie jak wszystkie tego typu meble, pasuje do salonu, sypialni, a nawet do przedpokoju. W salonie sprawdzi się jako niewielki stolik kawowy, w sypialni – wraz z fotelem oraz wysoką lampą – stworzy przytulne miejsce do odpoczynku przy książce i filiżance herbaty, zaś w komplecie z lustrem i krzesłem – stylową toaletkę. Z kolei w przedpokoju warto postawić na wyższy stolik (o wysokości około 60-70 cm), który może służyć jako miejsce np. na telefon i inne potrzebne drobiazgi.

Oczywiście różowy stolik to także świetny element wyposażenia pokoju dzieci. Można kupić gotowy mebel w sklepie, lub – co jest o wiele bardziej praktycznym rozwiązaniem, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że wkrótce stanie się dla dziecka za mały – zrobić go samodzielnie, wykorzystując stary, niepotrzebny już stolik i puszkę różowej farby. Nie jest to trudne zadanie, a satysfakcja z własnoręcznie wykonanego dzieła – bezcenna