Rzeźby z metalu

Rzeźby z metalu

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Rzeźby z metalu-poradnik Westwing

Umieszczenie rzeźb w pomieszczeniu ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia obcowanie ze sztuką każdego dnia, uwrażliwia na doznania estetyczne oraz niweluje stres. Oczywiście nie można pominąć tego, że rzeźby są także elementami, które atrakcyjnie się prezentują, dlatego stanowią także ozdobę pomieszczenia. Może ona nadać wnętrzu prestiżu oraz zupełnie nowego charakteru. Dużą popularnością cieszą się modele wykonane z metalu. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, loftowych wnętrzach, jak i tradycyjnych. Podpowiadamy, dlaczego rzeźby z metalu to wyjątkowe produkty, które warto wprowadzić do swojego wnętrza. Zachwycą one nie tylko miłośników sztuki, ale także designu!

Rzeźby z metalu – zalety

Metal to materiał, który ma wiele zalet. Jest on łatwy w obróbce, dlatego można stworzyć z niego rzeźby właściwie o dowolnym kształcie. Daje to duże możliwości aranżacyjne. Tworzywo to jest również bardzo wytrzymałe. Nie ma więc obaw, że gdy produkt z niego wykonany spadnie, może się zniszczyć, co jest dużą zaletą. Jednak jednym z najważniejszych walorów tego materiału jest metaliczny połysk. To dzięki niemu tego rodzaju rzeźby stały się elementem, który zachwycił projektantów oraz designerów. Metal doskonale odbija światło, dzięki czemu daje lustrzany efekt, który zarazem powiększa pomieszczenie. Dlatego też rzeźby z metalu warto umieścić w niewielkich wnętrzach. Jak widać, produkty te są nie tylko atrakcyjne dla oka, ale także przydatne.

Funkcjonalne rzeźby z metalu

W sklepach dostępne są rzeźby z metalu, które nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale także są funkcjonalne. Modele, które posiadają otwory lub mają kształt kielicha, mogą służyć na przykład jako donice lub wazony na kwiaty. Projektanci coraz częściej starają się tworzyć funkcjonalne rzeźby z metalu. Dlatego też niektóre z nich są zamykane. Dzięki temu we wnętrzu stylowej, metalowej kuli można na przykład schować biżuterię lub inne niewielkie gadżety, które jednak nie będą widoczne. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, w których często nie ma miejsca na dekoracyjne elementy.

Rzeźby z metalu

Rzeźby z metalu

Rzeźby z metalu do modernistycznego, jak i klasycznego wnętrza

Rzeźby z metalu świetnie będą współgrać z modernistycznym wnętrzem. Materiał, z którego są wykonane, świetnie komponuje się z drewnem oraz cegłą. Geometryczne, minimalistyczne rzeźby warto więc umieścić w lofcie lub nowoczesnym pomieszczeniu, któremu nadadzą one prestiżowego charakteru.

W tradycyjnym wnętrzu rzeźby z metalu równie dobrze się prezentują. Do takich pomieszczeń lepiej jednak wybrać klasyczne modele. Jednym z najbardziej popularnych dodatków tego rodzaju są popiersia. Świetnie prezentują się w gabinetach, biurach oraz eleganckich salonach. Innym pomysłem jest ustawienie w takich pomieszczeniach rzeźb z metalu w kształcie koni. To produkty, które są związane z polską tradycją, a do tego wyjątkowo się prezentują.

Rzeźby z metalu mogą nadać pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. W sklepach występuje wiele ich modeli, dlatego z łatwością można je dopasować do każdego wnętrza. Przypadną one do gustu wszystkim tym, którzy lubią połączenie nowoczesności z tradycją.