Salon nowoczesny

Salon nowoczesny

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Salon nowoczesny-poradnik Westwing

Styl nowoczesny to nie to samo co styl współczesny. Jednak te dwa pojęcia często się mieszają. Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz rozwinął się na początku XX wieku pod wpływem europejskiego modernizmu. Natomiast współczesny to wszystkie aktualne trendy wnętrzarskie.

Styl nowoczesny można scharakteryzować stwierdzeniem: „mniej znaczy więcej”. Ta zasada tyczy się wszystkich elementów wystroju wnętrza. Od planu przestrzeni, poprzez meble, aż po dekoracje. Salon nowoczesny zachwyci swoją prostą, bezkompromisową formą i wszechobecną przestrzenią. Radzimy, jak zaaranżować jego wnętrze.

Urządzamy salon nowoczesny

Salon nowoczesny to ostoja wyważonego ładu i subtelnej elegancji. Wszystkie elementy zachwycają prostotą i funkcjonalnością. Na wystój składają się meble o geometrycznych kształtach i niewielka ilość dekoracji. Ważnym aspektem w aranżacji salonu jest oświetlenie. To ono podkreśla najważniejsze elementy aranżacji lub sprawia, że niektóre z nich nabierają przytulności. Kolorystyka wnętrza jest wywarzona. Królują tu czerń i biel, łączone z szarościami, beżami i brązem. Rzadkością są wzory, które ustępują miejsca jednolitym powierzchniom ścian, mebli i dodatków. Nowoczesne aranżacje kochają przestrzeń, dlatego dobrym rozwiązaniem jest połączenie salonu z jadalnią. Meble rozplanowane na tak dużej powierzchni sprawią, że wnętrze będzie przestronne i będzie panowało w nim poczucie wszechobecnego ładu.

Meblujemy salon nowoczesny

Najważniejszym meblem, który zdobi nowoczesny salon jest sofa. Najlepiej sprawdzi się duży model o prostym, geometrycznym kształcie, z tapicerką w stonowanym kolorze. Styl nowoczesny cechuje funkcjonalność, więc postawione w nim kanapy zwykle mają dodatkowe możliwości. Wśród nich najpopularniejsze są rozkładane oparcie lub funkcja spania. Inne meble, które znajdą się w nowoczesnym salonie również powinny mieć maksymalnie prostą formę. Dotyczy to zarówno szaf, półek, stołów, jak i krzeseł. Wszystkie te elementy powinny się składać na stonowany, nieco minimalistyczny wystrój.

Dekorujemy salon nowoczesny

Nowoczesne aranżacje na ogół nie są bogato dekorowane. Wszystkie dodatki powinny współgrać ze sobą i z resztą wystroju salonu. Tutaj zasada „mniej znaczy więcej” powinna być szczególnie przestrzegana. Wystarczającą ozdobą salonu są zdjęcia w ramkach lub proste wazony. Można pozwolić sobie na delikatne tekstylia — na przykład monochromatyczne poduszki lub zasłony. Nie mogą jednak zakłócić panującego w nowoczesnych wnętrzach poczucia porządku i przestrzenności. Czasem jeden dobrze dobrany element może stanowić dekorację lepszą niż kilka nietrafionych bibelotów.

Porada stylistki Westwing

Salon nowoczesny jest ostoją prostego designu, funkcjonalności i porządku. Idealną propozycją jest wprowadzenie do niego szaf chowanych w ściennych wnękach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, łatwiej będzie stworzyć poczucie uporządkowanego ładu, gdyż duże elementy nie będą zaburzać starannie stworzonego układu przestrzeni.

Nadchodzące promocje